Az izraeli-európai kapcsolatok és a holokauszttal foglalkozó témák szakértő publicistájaként bemutatott Mátán Áser A Duna még mindig véres címmel a hetven évvel ezelőtt végbement Szálasi Ferenc hatalomátvételére emlékezve szándékos hazugságoktól és tévedésektől hemzsegő magyarellenes cikket jelentetett meg a magát "intellektuális hírportálként" aposztrofáló Middá (Mérték - מידה) című héber nyelvű médiában. A cikk szerzője egyenesen a Jobbik Magyarországért Mozgalom törvényen kívül helyezését követeli "a zsidók kiirtásában betöltött magyar szerepet máig takargató magyar kormánytól".
Mátán Áser cikkíró Simon Peresznek a Jád Vásém Holokauszt Emlékközpontban az idén tavasszal elhangzott beszédét szinte szóról-szóra megismételve mindjárt elöljáróban azt állítja: "Ezen a héten, hetven esztendővel ezelőtt, 1944 októberében lőttek agyon a nácikat támogató magyarok több tízezer zsidót, s holttestüket a Duna folyóba dobták. Manapság pedig a kormány elkeni a tömegmészárlás emlékét." Egyébként Peresz tavasszal még ennél is "pontosabban" fogalmazott, mert ő azt is mondta, hogy a több tízezer zsidót a budapesti Duna-parton lőtték, taszították bele a vízbe. (Megjegyezzük: amiképpen Simon Peresz tavaszi beszéde nyomán nem volt budapesti tiltakozás, valószínűleg az itt ismertetett újságcikkre sem fog reagálni a gyáva "magyar" külügy, miközben Nagy Andor magyar nagykövetet mondvacsinált ügyekre hivatkozva nemrégiben berángatták és megdorgálták az izraeli külügyminisztériumban - H. J.)
"Nyilaskeresztesek zsidókat végeznek ki a Duna-parton"
Mátán Áser (teljes nevén: Mátán Immánuel Áser - מתן עמנואל אשר) cikke elején egy archív fénykép is látható, amelyen kivégzett emberek teteme fölött három egyenruhás, kézifegyveres személy (a kivégzők) alakja látható. Az aktualizált képaláírás pedig így hangzik: "A tanulság egyre inkább feledésbe merül; A nyilaskeresztesek zsidókat végeznek ki a Duna-parton. Fotó: National Archives and Records Admistration, College Park, Md.) Az izraeli cikkíró azt sugallja, hogy a fényképen látható kivégzés részét képezte a Duna-parton, Szálasi Ferenc hatalomátvétele utáni "több tízezer" zsidó kivégzésének. Mi nem vagyunk olyan nagy "szakértői" a második világháborús eseményeknek, mint az izraeli cikkíró, ám erős a gyanúnk, hogy a fenti fölvétel nem Duna-parti, főleg nem budapesti kivégzést ábrázol, de talán még az egyenruhások sem nyilasok. Mindenesetre közben megtaláltuk a fénykép alsó részét is, amelyen a harmadik egyenruhásból kicsit több látszik.
A fenti fénykép hiányzó alsó része
Az 1944. októberi több tízezer zsidó Duna-parti kivégzése után a szerző némi képzavarral jó két és fél hónapot ugrik előre az időben: "1945. január 8-án további néhány tucat zsidót vonszoltak ki otthonaikból a folyó partjára, beléjük lőttek és a halálba taszították őket. A gyilkosság olyan mértékű volt, hogy "a folyó vize vörössé vált", írja Mátán Áser "holokauszt-szakértő".
A 2005-ben fölavatott Cipők a Duna-parton nevű emlékműről is megvan a szerző (rossz) véleménye: az angol, magyar és héber nyelvű emléktáblán nincs föltüntetve, hogy az áldozatok zsidók voltak, míg az angol és a magyar változaton már az sem olvasható, hogy "meggyilkolták" őket, hanem csak az, hogy "belelőtték őket a Dunába"...
A Jobbik említése nélkül Magyarországgal kapcsolatos cikket írni manapság Izraelben már nem is lehet. Mátán Áser sem fukarkodik a Jobbik veszedelmességét ecsetelő jelzőkkel: "A magyar történelem legsötétebb szégyenfoltja után hetven esztendővel nem egészen világos, hogy a magyar kormány levonta-e a megfelelő tanulságot. A legfőbb politikai vezetés ugyanis megsérti a meggyilkolt több százezer magyar zsidó emlékét azzal, hogy megengedi a Jobbik nevű fajvédő és antiszemita párt működését a Parlamentben", írja Áser, majd kötelező elemként az eredeti valóságából alaposan kiforgatva ő is fölemlíti "Gyöngyösi listáját".
Nem maradhat ki a Magyar Gárda sem, amely "magát a Nyilaskeresztes Mozgalom egyenes folytatójának tartotta". Megemlíti, hogy a Magyar Gárdát törvényen kívül helyezték, ám annak megalapítója, "a Jobbik tovább folytatja ténykedését a Parlamentben, többezres meneteket és fölvonulásokat szervez, amikor a tömeg kiabálva követeli a zsidók és a cigányok Magyarországról történő eltávolítását, pontosan úgy, amint a holokauszt idején", írja a "szakértő".
S mi ebből a tanulság? "A holokauszt idején elkövetett szörnyű gyilkosságra nincs kiengesztelés, ám az lenne az igazságos és a helyes, ha azt legalább megpróbálnák. Lehetne mindjárt kezdeni azzal, hogy törvényen kívül helyeznék a Jobbik Pártot. Magyarországnak ezen kívül el kell ismernie és nem pedig takargatnia azt, hogy a holokauszt idején kivette részét az ország zsidóinak kiirtásából", írja a Middá című hírportálon Mátán Áser.
Az erkölcsprédikátor a Gázai övezetben
Utószó:
A magyaroknak és a jelenlegi budapesti kormánynak erkölcsöt prédikáló, a Jobbik törtvényen kívül helyezését szorgalmazó Mátán Áser, a fentebb ismertetett cikk írója, Facebook-oldala 2014. július 22-i bejegyzésének és képmellékletének tanúsága szerint részt vett a Gázai övezet ellen indított Szilárd sziklafok fedőnevű hadműveletben. Az erkölcsprédikátor az említett időpontban és helyen az izraeli hadiipar által kifejlesztett Távor Kommandó, CTAR-21-es parancsnoki gépkarabéllyal a nyakában pózol.
Hering J. - Kuruc.info