Takaró Mihály
Takaró Mihály irodalomtörténész elsősorban olyan magyar költőkről, írókról szokott megismertető és megszerettető előadásokat tartani, akiket az 1944-45-ben a szovjet katonai megszállás nyomán Magyarországra visszasompolygott „moszkvai emigráció” tagjai, majd azoknak utódai tulajdonképpen a mai napig csak gyaláznak, vagy éppen mélyen elhallgatnak. Takaró Mihály eddig sokakat ismertetett meg az általa találóan „száműzött magyar irodalomnak” nevezett alkotásokkal, s alkotókkal, mint például Gyóni Gézával, Wass Alberttel, Tormay Cecile-lel, Sinka Istvánnal, Herceg Ferenccel vagy Nyirő Józseffel.

Ady Endrét egyelőre még nem tiltották be, művei nem kerültek száműzetésbe, csak az éppen uralmon levők a szájuk íze szerinti költeményeit és prózáját helyezik időnként elő- vagy háttérbe. Takaró Mihály most Adyval, a neki szellemi otthont, műhelyt és publikálási lehetőséget nyújtó, a XX. század első felének magyar kulturális és filozófiai életét meghatározó Nyugat folyóiratról, s a köréje csoportosult társaságokról, személyekről is valami újat, eddig nem nagyon ismertet, elhallgatottat kíván elmondani.

„A nyugatosokról – de ŐSZINTÉN!” című új sorozatában Takaró Mihály elsőként Ady Endre életével, költészetével és kapcsolatrendszerével foglalkozik – valószínűleg az irodalomoktatás és történetírás eddigi állításaival némely téren ellentétes megállapítások hangoztatásával.

Takaró Mihály előadására a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége Budai Székházában a Női Igen Egyesület tagszervezet szervezésében kerül sor 2011. december 7-én, szerdán 17 órai kezdettel a Budapest, I. ker. Jégverem utca 7. szám alatt.

H. J. - Kuruc.info