Alább olvasóink levelei.
Kedves Kurucok!
A sok felháborító esetet olvasva eszembe jutott, hogy talán egy jó példát is szívesen fogadtok. Különösen ajánlom az esetet az említett hazaáruló iskolák és vezetésük figyelmébe!
Kocsord egy kis szatmári falu, Mátészalka mellett. A község óvodájának vezetője és óvónői azt hiszem példát mutatnak magyarságból a nemzetáruló pedagógusoknak. Ebben a kis faluban a kiscsoportos óvodásoknak 8-10 mondókát és dalt tanítottak az óvónők. A nagycsoportos óvodások pedig műsort adtak elő, melyen ott volt az egész ovi. Minden szereplő (és a legtöbb kisebb gyerek is) fekete-fehérben jelent meg. Minden dolgozónak és ovisnak volt kokárdája, illetve akinek nem, annak az óvónénik tűztek ki egy nemzeti színű szalagot!
Büszke vagyok rá, hogy az én gyerekem nevelését ilyen pedagógusokra bízhatom!
Csak úgy mellékesen megjegyzem meg, hogy az én 3 éves gyerekem már tudja a Himnusz első versszakát... Ez szerintem nem csak az iskola felelőssége. Ha már olyanok a tanárok, amilyenek, akkor tanítsa meg a szülő a gyerekének nemzeti imánkat.
Szebb Jövőt!
Szatmári Vadvirág
Tisztelt szerkesztőség!
Döbbenettel olvastam, hogy több iskolában nem énekelték el a Himnuszt és a Szózatot. Egy szabolcsi kisiskolában tanítok, minden rendezvényen én biztosítom a technikai hátteret.
Olyan még soha sem fordult elő, hogy a Himnusz és a Szózat ne hangzott volna el. Mindkettőt lejátszom minden évnyitón, okt. 6-án, okt. 23-án, márc. 15-én, ballagáskor és még az évzárón is. Elképzelhetetlennek tartom, hogy a mi iskolánkban megtörténhetne, hogy ezek a magyar „fohászok” ne hangoznának el.
Diákjaimat úgy nevelem, hogy minden egyes órámon erősítem bennük magyarságukat. Nincs olyan ünnepi műsor, melyben ne szerepelne a Kárpátia valamelyik odaillő zeneszáma. Az iskolarádióban nap-nap szól a nemzeti rock. Az iskolarádiót a gyerekek szerkesztik.
Elképzelhetetlennek tartják azt, hogy egy nemzeti ünnepen ne legyen Himnusz és Szózat, a műsorban pedig ne lenne Kárpátia. Mióta tudják, hogy szabad ilyen műsort szerkeszteni, már ők kérik, hogy melyik számot tegyük be.
Én nyíltan felvállaltam magyarságomat az iskolában és ez a diákjaimnak tetszik, közülük is egyre többen teszik ezt. Többen megkérdezték már, hogy gárdista vagyok-e.
Egyetértek V.I. hozzászólásával, nem nyavalyogni, meg sírni, meg másra várni kell. Mindenki csak azt a kicsit tenné meg, ami tőle telik, amire lehetősége van, akkor minden magyar iskolában lenne Himnusz és Szózat, és a felnövekvő nemzedék tudná, hogy MAGYAR!
Adjon az Isten! Szebb jövőt!
Simon László
Megdöbbentő!
Ezzel kapcsolatban szeretném felhívni a figyelmet, hogy pl. itt, az Egyesült Államokban egy átlag iskola tanítási napja úgy kezdődik, hogy egy tanár vagy alkalmazott reggel tanítás előtt felvonja a nemzeti lobogót az iskolaudvaron álló zászlórúdra (a nap végén természetesen leeresztik).
A tanítás pedig minden nap egy hazafias esküszöveg együttes elmondásával és a himnusszal kezdődik (egyidőben minden osztályteremben - régen hangszóróból, most számítógépről -, ami alatt mindenki: tanár, diák, alkalmazott, irodista, iskola tücske-bogara, egere haptákban áll).
Ezt az infót kéretik minden magyarellenes, meg felemásan Amerikára hivatkozó pedagógus és illetékes képébe dörgölni. Meg azoknak is, akik Amerikából szántszándékkal csak a szemetet importálják, a normális dolgokat viszont ignorálják.
Tisztelettel,
egy olvasójuk
Tisztelt Szerkesztőség!
Olvastam az iskolai ünnepségekről szóló olvasói leveleket, és a nagykanizsai ünnepséggel kapcsolatban lenne egy gondolatom.
Nagykanizsán nem először fordul elő, hogy nemzeti ünnepeinket ily módon "elcigányosítják". Hadd említsem a 2003-as augusztus 20-i ünnepségeket. A városi központi ünnepség esti műsora minden volt, csak nem magyar. Ilyenkor a város főterén tűzijáték mellett koncertekkel is ünnepelnek . A színpadi fellépők mind cigány "előadóművészek" voltak. A sztárvendég pedig a Big Brother2 egyik "ultratehetséges" cigány versenyzője, Öcsi. (Én egy magyar ünnepen magyar előadókat néznék szívesen, és nem cigányokat, és ezzel szerintem más magyar honfitársaim is így vannak. Nem értem miért csak a cigányokat kell szórakoztatni.) Mondanom sem kell, a közönség legnagyobb része cigány volt, és bizony nem éreztem magam biztonságban hazánk legfontosabb ünnepén. A helyzet az azóta eltelt hat évben egy picivel javult, de még mindig sok a cigány az ünnepségeken. Bevallom, én egy ideje ezért nem járok el az ünnepi rendezvényekre.
Remélem, ezzel sikerült pontos képet adnom a nagykanizsai ünnepekről.
Üdvözlettel:
GF
Tisztelt Szerkesztő Úr!
Tájékoztatni szeretném, hogy a Csákvári általános iskolában (Gróf Esterházy Móric Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény) a mai napon tartott március 15-i ünnepségen nem hangzott el sem a Himnusz, sem a Szózat.
Akárcsak tavaly. Az igazgatónő egyébként hithű MSZP-s. Neve Lönhárd Vilmosné.
Csákvár Libényi János szülővárosa.
Üdvözlettel:
Egy lakos
Tisztelt Szerkesztőség!
Olvastam a csákvári cikket, miszerint nem volt Himnusz és Szózat az iskolai ünnepség alatt.
Nos, ez Szegeden a Csonka János M.Sz.K.I-ban is így történt. Évek óta ez megy, illetve ha mégis éneklik, akkor is a kormosokat teszik be magyar nemzeti dalokat énekelni. (Nár nem tudom Whitney Houston és Oláh Ibolya száma mit keres egy márc. 15-i ünnepségen.)
Üdvözlettel:
egy diák
Tisztelt Szerkesztőség!
Elolvastam az iskolai ünnepség(ek)ről szóló cikket! A nagykanizsai Zsigmondy iskolában Himnusz és a Szózat ugyan volt, egy tanár igyekezett elénekelni, de egyéb nemzeti dalainkat a kisebség (énekelte?) adta elő.
A rendezvényen az egyenlőség jegyében szinte csak roma szerepelt. Felöltözve rendesen nem voltak, az ünnephez tartozó kokárda hiányos volt, vihorászva, zsebre tett kézzel próbálták előadni a szövegüket.
Természetesen azt a fejenként jutó 2-3 sort sem tudták megjegyezni, ezért amit véletlenül elfelejtettek, azt vagy megpróbálták a kezükben lévő céduláról lelesni, vagy nevetve továbbléptek.
Üdvözlettel:
egy diák
Tisztelt Szerkesztőség !
Én is egy újabb adalékkal szolgálnék a március 15-i iskolai ünnepségekhez.
Balmazújvárosban a Kalmár Zoltán Általános Iskolában a mai napon tartott ünnepi megemlékezésen történt.
Találják ki, hogy milyen származású gyerek játszotta Petőfit és szavalta el a Nemzeti dalt?
Talált. Süllyedt.
A megfelelési kényszerben szenvedő pedagógusok egy cigány gyerekkel szavaltatták a Talpra magyart!
Itt tart jelenleg Magyarország!
Üdvözlettel: egy hűséges olvasójuk
Tisztelt Szerkesztőség!
Tájékoztatni szeretném, hogy az ország egyik elit gimnáziumában,a miskolci Földes Ferenc Gimnáziumban a mai napon a március 15-i ünnepségen szégyenletes módon nem hangzott el sem a Himnusz, sem a Szózat.
Ez több diák érzelmeit sértette, ezért is kívánom megosztani Önökkel.
Üdvözlettel: egy diák
Tisztelt Kuruc.info!
A szeghalmi Péter András Gimnáziumban ünnepség sem volt.
Tavaly még nem jártam ide, de állítólag az egész iskolának ki kellett menni a Kossuth térre, most is vártuk elég sokan, készültünk, hogy megemlékezhessünk, de elmaradt(!).
Sőt, a buszon hallottam, hogy az igazgató MEGTILTOTTA, hogy a diákok kimenjenek. Ezen felmérgelődve, holnap csakazértis ott leszünk a városi ünnepségen (az is fura, hogy miért 14-én koszorúznak...) és vasárnap is!
U.I.: Minél jobban próbálnak keresztbe tenni a magyar hagyományoknak, annál több ember foglalkozik vele. Olyan ismerőseim jönnek megemlékezni, akiket eddig ki kellett "lökdösni". Ébredünk!
Üdv, egy diák
Tisztelt Szerkesztőség, Tisztelt Kurucok!
Szeretném veletek tudatni, hogy Enyingen a Herceg Batthyányi Fülöp általános iskolában a mai napon nem volt, de hétfői napon sem lesz március 15 alkalmából ünnepség.
Annyi volt a tanári vezetés kérése, hogy a diákok viseljenek a jeles nap alkalmából kokárdát. Pedig a gyermekeim elmondása szerint a tanulók várták, fel voltak készülve arra, hogy lesz ünnepség, és hogy elmaradt, számukra döbbenetes volt.
Megjegyezném, hogy minden évben szorgalmasan járok a gyerekek évnyitó és évzáró ünnepségeire, és sajnálattal kell hallanom, hogy a tanár ekképen szól a jelenlévőkhöz: Most pedig hallgassuk meg a Himnuszt, vagy: Most pedig hallgassuk meg együtt a Szózatot! MIÉRT??? Miért nem azt mondják: Most pedig együtt énekeljük el a Himnuszt! Számomra ez teljesen érthetetlen.
Nem is beszélve arról, hogy a jelenlévő szülők közül a tíz ujjamon meg tudnám számolni, hogy ki énekelte a verseket. Ide jutottunk. Nekünk már semmi nem kell, belőlünk birka népet csináltak.
Tisztelettel:Egy elkeseredett szülő
Tisztelt Kuruc.info Szerkesztősége!
Olvasván a március 15-ei iskolai ünnepségükről szóló cikküket, egy kis adalékkal szeretném megtoldani a mai magyar közoktatás magyarellenes álláspontját: unokaöcsém egy jónevű budapesti iskolában tanul (Budenz József Általános Iskola és Gimnázium), és múltkor megdöbbenve hallottam tőle, hogy 6. osztályos létükre még nem tanulták a Himnuszt.
Először azt hittem, hogy valami félreértés, és megkértem, hogy kérdezze meg többi osztálytársát, nem csak véletlenül akkor hiányzott-e, mikor ez előfordult az órákon. A válasz döbbenetes volt, unokaöcsémen kívül - akinek otthon megtanítottuk - az osztályban alig tudták páran a szöveget. A legdöbbenetesebb azonban a magyar tanára válasza volt: a Himnusz és a Szózat 8-os tananyag.
Ehhez nem szeretnék mit hozzáfűzni, mert emlékszem arra, hogy mi első osztályban, mikor még alig tudtunk írni-olvasni, már tudtuk nemzeti imánkat!
Szebb jövőt!
ESzA
Kedves Kurucok!
Hiányolom az olykor élesebb hangnemben tett szerkesztői megjegyzéseket az iskolai ünnepségekről tudósító olvasók felé!
Pl.: A beírogatók nem tudják maguktól elkezdeni énekelni a Himnuszt vagy a Szózatot?! Egy iskolai ünnepélyen szerintem akár önálló kezdeményezésként is elindulhat Nemzeti Fohászunk éneklése.
Sajnos hazám tele van a beírogatókhoz hasonló csak nyivákolni és nahát-nahátozni tudó honfitársakkal. A magam részéről egész nap Petőfi-verseket szavaltam (énekelni sajnos nem tudok). Munkatársaim kissé furcsállták az elején, de nap végén már volt aki velem szavalt :). Tehát tudnék örvendeni, ha az igen tisztelt Kuruc.info felhívná a figyelmét a Himnusszal kapcsolatos beírogatóknak az önálló kezdeményezés lehetőségére, s nem csak az össznépi siránkozásnak adna teret!
Őszinte tisztelettel: V. I.