Előzetes letartóztatásba helyezte a bíróság vasárnap azt a két vezető beosztású rendőrt és két civilt, akiket a hét második felében korrupció gyanújával vettek őrizetbe - közölte egyikük ügyvédje a vasárnapi bírósági eljárás után újságírókkal a tárgyalóterem előtt. A HVG korábbi közlése szerint Hopka Lajos, a Nemzeti Nyomozó Iroda speciális bűnszervezeti csoportok elleni osztályának vezetője és Kalmár Tamás, a Budapesti Rendőr-főkapitányság közrendvédelmi főosztályának vezetője ellen indult eljárás. A civilek egyike az éjszakai élet ismert figurája, V. László - írta a Magyar Nemzet.



Kalmár Tamás (Fotó: Lakatos Péter)

A gyanúsítottakkal szemben a Pesti Központi Kerületi Bíróság 30 napos időtartamra rendelte el a kényszerintézkedést szökés, elrejtőzés, a bizonyítási eljárás megnehezítése, a tanúk befolyásolásának veszélye miatt - mondta az MTI-nek V. László ügyvédje, Fodor János. A végzés nem jogerős, mert a bírósági döntés ellen az érintettek fellebbeztek.

Az éjszakai élet császáraként elhíresült V. Lászlót azzal gyanúsítják, hogy megvesztegette a magas rangú rendőri vezetőket, hogy birodalmát zavartalanul működtethesse és gyarapíthassa. A bíróság egy másik civilt, valószínűleg V. László egyik testőrét is előzetes letartóztatásba helyezte.

V. László több mint egy évtizede vágott bele éjszakai szórakozóhelyek üzemeltetésébe, nevét 2000-ben Sándor „Papa" István nyugalmazott rendőr alezredes is megemlítette az olajügyeket vizsgáló parlamenti vizsgálóbizottság előtt.



A rendőrökkel összejátszó bűnözőnek negyven klubja van, húszmillió vendég fordult meg nála

A férfi hamar óriási befolyásra tett szert a fővárosi éjszakában, ha valahol megnyílt egy jól menő új hely, a tulajdonos számíthatott a mindenhova testőrökkel járkáló „császár" felbukkanására. Nem egy diszkótulajdonost tudott meggyőzni arról, hogy adja el neki a szórakozóhelyét. Több rendőrtiszttel is jó viszonyt ápolt, többször megfordult a rendőrpalotában is.

Mára saját bevallása szerint 40 klubja van, köztük a Hajógyári-sziget diszkói, ezek összesen 20 milliónál is több vendéget vonzottak az eltelt időszakban. A maffiózónál letartóztatásakor házkutatást tartottak, melynek során 300 millió forintot találtak, ennek eredetét V. László nem tudta igazolni. Őrizetbe vétele előtt a rendőrség razziát tartott az egyik, Hajógyári-szigeten lévő szórakozóhelyen, ezt követően fogták el a "diszkókirályt".



Hopka Lajos rendőrbűnöző az NNI speciális bűnözők ellen alakult csoportját vezette

A mintegy öt órán át tartott bírósági tárgyalás ideje alatt a fotósok, újságírók és operatőrök egy része a tárgyalóterem előtti folyosón, illetve a Pesti Központi Kerületi Bíróság Markó utcai épülete előtt és környékén várakozott. Szintén az épület előtt álltak az őrizetben lévő rendőrök hozzátartozói, akik az újságírókra tettek megjegyzéseket a bűnügyről szóló tudósítások, beszámolók miatt.

A Központi Nyomozó Főügyészség még péntek reggel tájékoztatta az MTI-t arról, hogy őrizetbe vettek négy embert, köztük két vezető beosztású rendőrt korrupciós bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt. A közlemény szerint a főügyészség a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indított büntetőeljárást vezető beosztású rendőrök és civilek ellen. Fazekas Géza szóvivő azt írta: "a pillanatnyilag is széles körben folyó nyomozás érdekére tekintettel" ennél többet az ügyről egyelőre nem tud közölni.

(MTI - Blikk nyomán)

Kapcsolódó: Az alvilág pénzelte a csütörtökön őrizetbe vett, himnuszgyalázó Kalmárt