A Juhász Oszkár jobbikos polgármester által irányított gyöngyöspatai önkormányzat határozatot fogadott el arról, hogy nemkívánatos személynek tekintik a településen Gyurcsány Ferencet és a Társaság a Szabadságjogokért nevű magyarellenes szervezetet.




Gyöngyöspata megbízott jegyzője, dr. Mátyás István egy jegyzőkönyv-kivonatot juttatott el a heol.hu-nak, amely szerint a 2011 márciusában kiadott Az utolsó szó jogán címet viselő közleményét az önkormányzat továbbra is fenntartja, azzal a kiegészítéssel, hogy nemkívánatos személynek nyilvánítják a településen Gyurcsány Ferenc ex-kormányfőt, valamint a TASZ "jogvédő szervezetet".

2009-ben Ivád képviselő-testülete nyilvánította nemkívánatosnak a 2002 óta hatalmon lévőket, 2011-ben pedig Gyöngyössolymos tette meg ugyanezt négy helybelivel és két újságíróval.

Frissítés: Juhász Oszkár elmondta: a döntés közvetlen kiváltó oka azon értesülésük, hogy Gyurcsány Ferenc a miskolci avasi lakótelepen tett látogatását követően a Heves megyei Gyöngyöspatát kívánja felkeresni, ám a helybeliek nem kérnek ebből.

Gyurcsány és a TASZ aktív kezdeményezői annak a lejárató kampánynak, ami Magyarország és a magyar nemzet ellen folyik - magyarázta a döntést, amelyet hétfő este hozott meg a képviselő-testület a polgármester mellett a jelenlévő öt független képviselő szavazatával.

Juhász Oszkár, amikor az MTI tudósítója emlékeztette arra, hogy egy hasonló gyöngyössolymosi döntésről a bíróság kimondta, hogy jogsértő, azt mondta, hogy "ezt megtehetik". A Heves Megyei Bíróság 2011 novemberében jogsértőnek nyilvánította a gyöngyössolymosi önkormányzat azon tavaly februárban hozott határozatát, amellyel nem kívánatos személynek nyilvánított a településen hat embert, köztük két újságírót.

A bíróság a kormányhivatal keresetére helyezte hatályon kívül az önkormányzati döntést; megállapította, hogy az mind tartalmi, mind eljárási szempontból jogsértő. A kormányhivatal törvényességi ellenőrzési és felügyeleti főosztálya korábban megvizsgálta az önkormányzati határozatot, s azt több szempontból is jogsértőnek találta. Ebben a helyzetben törvényességi észrevételt tettek, ám a jogsértő határozatot a jogszabályokban meghatározott időpontig az önkormányzat nem vonta vissza; a megyei kormányhivatal ezért fordult bírósághoz.

(Nol - Heol  - MTI nyomán)