Az UNESCO szellemi kulturális örökség kormányközi bizottsága felvette a Legjobb megőrzési gyakorlatok regiszterébe a magyar táncház módszert.
A magyar táncház módszer bekerült az UNESCO szellemi kulturális örökség Legjobb megőrzési gyakorlatok regiszterébe, ezzel megnyílt az út, hogy a magyar táncház módszer világszerte elterjedjen elismertséget szerezve ezzel Magyarországnak, a magyar kultúrának.
Az UNESCO-hoz felterjesztett anyagot egy munkacsoport készítette: a Táncház Egyesület, a Muhary Elemér Népművészeti Szövetség, a Magyar Tudományos Akadémia Zenetudományi Intézete, valamint Néprajzi Kutatóintézete és a Hagyományok Háza.
Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója a Kossuth Rádió Időt kérek című műsorában elmondta, az UNESCO népszerűsíti a módszert, és más országok számára is ajánlja. Itthon pedig ki kell dolgozni a módszernek azokat a metodikai kézikönyveit, amelyekkel ezt a folyamatot máshol is létre lehet hozni. A szlovákok és a lengyelek már korábban átvették a módszert, tette hozzá a főigazgató.
A táncház mozgalom ma is él, hat nagy, országos civil szervezet is foglalkozik vele. A Hagyományok Háza 2001-ben azért jött létre, hogy szolgáltató intézményként ezt a mozgalmat a háttérből segíteni tudja.
(Kossuth Rádió)