Jó néhány anyagunkban (lásd pl. EZT) foglalkoztunk már azzal, hogy Tiszabő sikkasztó, uzsorázó, magyargyűlölő („a magyarok nem dolgoztak meg érte [a fizetésükért]") cigány vezetése nem tud / nem akar az ott dolgozó magyaroknak fizetni, miközben, természetesen, a segílyeket fizeti. (Ez nem csupán Tiszabőre jellemző, hanem Pest megye egyes pedagógusaira is, lásd EZT. Ott is fontosabb a munka- és iskolakerülő, bűnöző korcs, mint az őket eltartó „gádzsó”.)
Nos, hiába cigányaink ígérgetése, a februári-márciusi béreket sem fizették ki az ott ténylegesen munkát végzőknek, akik ezt fegyelmezetten tudomásul vették (értsd: nem kezdtek el rokonysággal, kiccsáláddal, gyilkossággal fenyegetőzni, szemben a nekik úgymond járó segílykét követelő cigányokkal). Idén összesen(!) 22 ezret kaptak az ottani tanárok, óvónők stb., azt is a decemberi fizetés gyanánt. De, persze, a segílyeket azokat ki kell fizetni, mert hallatlanul fontos az nemzet számára, hogy ez a minden másik országban üldözött vagy éppenséggel irtott söpredék gyarapodjon és nehogy megálljon a cigány babagyár...
Az alábbi cikk legfontosabb, kapcsolódó része:
"...Az ügyben megkerestük a Magyar Államkincstár Jász-Nagy-Szolnok Megyei Igazgatóságát is, de írásbeli kérdésünkre lapzártánkig nem kaptunk választ.
- Az ígéretek szerint munkavállalóink a márciusi bérükkel együtt kapják meg a februárit, azaz kéthavi fizetésükhöz juthatnak hozzá április első napjaiban - tájékoztatta lapunkat Ulvicki László.
Amint azt a jegyzőtől megtudtuk, a különböző segélyeket határidőre, teljes összegben kifizette az önkormányzat a rászorulóknak. ... - A dolgozók fegyelmezetten vették tudomásul a történteket. Úgy gondolom, hozzáállásuk, elhivatottságuk mindenki számára példamutató. (Kuruc.info: értsd: nem hisztiztek, szemben a cigókkal, pedig ha valakik, hát ők megérdemelték volna a fizetést, amiért megdolgoztak...)"
Az eredeti cikk:
Ismét fizetés nélkül maradtak Tiszabőn
Március tizedike volt az utolsó határidő arra, hogy megkapják februári bérüket a tiszabői közalkalmazottak, köztisztviselők, pedagósok. Ahogy azonban decemberben nem jutottak illetményükhöz, úgy most is hiába vártak járandóságukra, hiába várták, hogy folyószámlájukon megjelenjen fizetésük.
- Csütörtökön reggel tájékoztattam munkavállalóinkat a kialakult rendkívüli helyzetről - tudtuk meg a település jegyzőjétől, Ulvicki Lászlótól. - A dolgozók fegyelmezetten vették tudomásul a történteket. Úgy gondolom, hozzáállásuk, elhivatottságuk mindenki számára példamutató.
Pedig a tavaly év végi csúszás után sok alkalmazott felsóhajtott Tiszabőn, mikor a megyei bíróság február 24-én elindította az adósságrendezési eljárást, mondván így legalább - a törvények értelmében - garancia van a munkabérek kifizetésére. A jelek szerint csalódniuk kellett, már az első hónap végén nem kapták meg jogos járandóságukat.
- Szeretném tisztázni, nem az önkormányzat és nem is az adósságrendezés miatt nem kaptak fizetést az alkalmazottak. A tavaly december havi járulékok lehívása ugyanis valamilyen oknál fogva februárra is benne maradt a Magyar Államkincstár számítógépes rendszerében és az egyszer már levont 7 millió 759 ezer forintot újfent leemelték az önkormányzat számlájáról. Ez éppen akkora összeg, mely a fizetésünket fedezte volna. Jeleztem azonnal a malőrt az összes létező hivatal felé, az Államkincstár keresi is a megoldás lehetőségét, de egyelőre nem oldódott a helyzetünk.
Az ügyben megkerestük a Magyar Államkincstár Jász-Nagy-Szolnok Megyei Igazgatóságát is, de írásbeli kérdésünkre lapzártánkig nem kaptunk választ.
- Az ígéretek szerint munkavállalóink a márciusi bérükkel együtt kapják meg a februárit, azaz kéthavi fizetésükhöz juthatnak hozzá április első napjaiban - tájékoztatta lapunkat Ulvicki László.
Amint azt a jegyzőtől megtudtuk, a különböző segélyeket határidőre, teljes összegben kifizette az önkormányzat a rászorulóknak.
(SZOLJON)