Bejegyzés alatt áll a Jobbik pártalapítványa, amelyet jövőre 211,3 millió forint állami támogatás illet meg. Ebből nem közvetlen pártcélokat, hanem pl. az Attila Király Népfőiskolát vagy épp a kiskunmajsai 1956-os múzeumot támogatnák - tudtuk meg az egyik kurátortól, Novák Elődtől, aki azt is elárulta: az első Trianon Múzeum állami támogatásának jobbikos indítványra való megteremtésén felbuzdulva az ország egyetlen '56-os múzeumának költségvetési törvénybe vételét is indítványozzák a keddi határidőig.
Pongrátz Gergely szellemiségét vinnék tovább
Szabó Gábor, a Jobbik pártigazgatója elmondta: a bíróság az ősszel benyújtott alapító okirat javítását írta elő, illetve hiánypótlást kért, az erre szabott határidő még nem járt le. A Jobbik Pongrátz Gergelyről, az 1956-os forradalom egyik vezéralakjáról, a Corvin közi felkelők főparancsnokáról szeretné elnevezni az alapítványt, jelenleg a névhasználati engedélyre várnak Pongrátz Egyesült Államokban élő gyermekeitől - tette hozzá.
A Jobbik Magyarországért Mozgalom 2003-as zászlóbontó gyűlésén Pongrátz Gergely szimbolikusan a jobbikos ifjaknak adta át a lyukas zászlót. Megható beszédéből rövid kampányfilm is készült:
Az alapítvány törekvéseiről Szabó Gábor közölte: az a párt működését segítő tudományos, kutatási és oktatási tevékenységet fog végezni, a pontosabb célokat azonban csak a kuratórium létrejötte után határozzák meg.
A kuratórium elnöke Szabó Gábor lesz, a Jobbik elnöksége további két tagot delegál a testületbe: Novák Elődöt, a párt alelnökét és Farkas Gergely frakcióigazgatót.
Gergely bácsi 2003-as beszéde teljes egészében:
Mivel a bejegyzés még nem történt meg, a Jobbik pártalapítványát megillető 211,3 millió forint tartalékként szerepel a jövő évi büdzsé tervezetének országgyűlési fejezetében. (Ez az összeg a választási eredmény arányában több mint a háromszorosa a KDNP pártalapítványának járó 69,4 millió forintnak, elmarad azonban a szocialista Táncsics Mihály Alapítvány 259,8 milliójától. A Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvány, a Fidesz pártalapítványa 611,7 millió forintból, az LMP Ökopolisz Alapítványa 80,4 millió forintból gazdálkodhat jövőre, míg az MDF alapítványa 28,3 millió forintra számíthat.)
A Jobbik pártalapítványát ugyanakkor már az idei évre is támogatás illeti, 105,7 millió forint, amit a bejegyzése után kaphat meg visszamenőleg is. Szabó Gábor ezzel kapcsolatban emlékeztetett, hogy a Jobbik az idei évig annak ellenére sem részesült pártalapítványi támogatásban, hogy az Alkotmánybíróság (Ab) ezt az országgyűlési választáson 1 százalék feletti eredményt elérő politikai erők számára is lehetővé tette. Ennek oka, hogy a Jobbik nem önállóan, hanem a MIÉP-pel közösen létrehozott választási párt révén indult a 2006. áprilisi voksoláson.
Bűncselekménybe rángatta Raszkolnyikov<br />a Jobbik egykori elnökét
A MIÉP-Jobbik Harmadik Út pártalapítványát - amely az Ab 2009-ben hozott döntése nyomán először tavaly volt jogosult költségvetési támogatásra - Csurka István MIÉP-elnök és Kovács Dávid, a Jobbik korábbi elnöke hívta életre már azután, hogy Kovács kilépett a Jobbikból, a Harmadik Út nevű választási pártot pedig megpuccsolta. Szabó Gábor hozzátette: a Magyar Igazságért, a Jobb Magyarországért Alapítvány vezetésében csak MIÉP-esek (Csurka István, Papolczy Gizella, Medveczky Attila Máté, Mártonffy Máté) és egykori jobbikosok (Nagy Ervin, Kovács Dávid és Fári Márton) kaptak helyet, annak tevékenységére a Jobbiknak nem volt rálátása, így arra sem, hogy mire fordította az évi 25 millió forintos állami támogatást. Lenyúlták, ld. alább linkelt cikkünket.
(Kuruc.info, MTI)
Kapcsolódó: - Gyanúsított lett a Jobbik pénzét lenyúló Kovács Dávid