Ináncsi Józsefnek, a Magyar Nemzeti Gárda Mozgalom országos vezetőjének kiengedésére mintegy 25-30 fős, jobbára terepszínű nadrágot viselő csoport várakozott a budapesti Gyorskocsi utcai börtön Nagy Imre tér felé eső oldalában. Az elmúlt napokban már annak örültünk, hogy Budapesten megszűntek a rendőrségi kordonok, ám Ináncsi József kihallgatásának idejére a Gyorskocsi utcát két helyen is lezárták, s a kordonok mögött mintegy 30-40 rendőr ácsorgott.
Öltözködésbűn miatt beviszik az országos vezetőt Pintér rendőrei
Ináncsi Józsefet kiengedése után a rendőrségi előállítás körülményeiről kérdeztük, ám az országos vezető egyben azt is elmondta, hogy a nemrégiben alakult Magyar Nemzeti Gárdát és őt magát máris összehangolt támadások érik.
Ináncsi József a közeli Dunán megrendezett augusztus 20-i tűzijáték elcsendesedése után, úgy 21:40 órakor lépett ki a Gyorskocsi utcai épületből, s kérdésünkre elöljáróban elmondta, hogy az ünnepnapon társaival a Szent István-bazilika délutáni körmenetén kívánt részt venni, de előtte még kinéztek a Jobbik margitszigeti rendezvényére is.
- Néhányan különféle öltözékben jelentünk meg a Margitszigeten, rajtam a most is látható fekete bakancs, terepszínű nadrág és a Magyar Nemzeti Gárda fölirattal ellátott póló volt. Útközben találkoztam néhány rendőrrel, akik szinte észre sem vettek, őket nem zavarta a ruházatom.
- Akkor kiket zavart, miért vitték el a szigetről?
- A szigeten körülbelül egy órai tartózkodás után arra lettem figyelmes, hogy egyre inkább gyülekeznek körülöttem az ünneplő ruhába öltözött rendőrök, mintegy húszan-huszonöten lehettek. A parancsnokuk odalépett hozzám és közölte velem, hogy föloszlatott társadalmi szervezetben való részvétel szabálysértése miatt igazoltat. A tiszt kérdésemre válaszolva azt mondta, hogy a föloszlatott társadalmi szervezetre utal a pólóm, amelyen a Magyar Nemzeti Gárda fölirat olvasható.
- Ez érdekes, mert a bíróság a Magyar Gárdát oszlatta föl.
- Én is azt mondtam a rendőrtisztnek, hogy a jelenlegi jogállás szerint a Magyar Nemzeti Gárda nincs föloszlatva, ezért a szabálysértés tényállását nem ismerem el. Úgy látszik, az érveim nem győzték meg a rendőrt, mert föltette a kérdést, hogy hajlandó vagyok-e megszüntetni a szabálysértés tényét? Mármint azt, hogy levetem-e a Magyar Nemzeti Gárda föliratos pólót. Az is igaz, hogy alternatívát nem kínált föl.
- Magyarán, a rendőr azt gondolta, hogy a póló levetése után ön meztelen felsőtesttel feszít majd az ünneplő tömegben?
- Nem tudom, hogy a rendőr mire gondolhatott, de a gyakorlati következménye ez lett volna dolognak. De mivel biztos voltam benne, hogy semmilyen szabálysértést nem követtem el, nem vetettem le a pólót, mire bevittek a Budapest XIII. Kerületi Rendőrkapitányságra (a Margitsziget ugyanis a XIII. kerülethez tartozik – H.J.). A kapitányságon a szigeten hangoztatott szabálysértés már átváltozott feloszlatott társadalmi szervezetben való részvétel bűncselekményére. Magyarán itt már nem a pólóügyet firtatták, hanem az általuk föloszlatottnak vélt Magyar Nemzeti Gárda működésében való részvétellel gyanúsítottak. A Szabolcs utcából átvittek a Gyorskocsi utcába, ahol az előbb említett érveket ismételgették. Nem ismertem el sem a szabálysértést, sem a bűncselekmény elkövetését, mert a föloszlatott Magyar Gárda Egyesületnek sosem voltam tagja, a Magyar Nemzeti Gárda pedig nem föloszlatott szervezet.
- Végül is mivel búcsúzott el a Gyorskocsi utcai rendőröktől, miben maradtak?
- Úgy értettem, hogy bűncselekmény gyanújával indítanak ellenem nyomozást, vagy valamilyen bírósági eljárást. De erre a kérdésre nálam szakszerűbb választ adhat dr. Kun Judit, aki az előállításom idején a jogi képviseletemet ellátta.
- Mondhatjuk úgy, hogy az augusztus 20-i ünnepi előállítás volt a Magyar Nemzeti Gárda új országos vezetőjének a tűzkeresztsége?
- Igen, nevezhetjük annak is, ám a sajtó részéről már korábban megindult ellenem a személyemet lejárató kampány. Gondolok itt elsősorban a Mandiner blog nevű világhálós portálra és a Lánchíd Rádióra.
- Talán önt is rajta kapták nyilvános helyen való csókolózáson, vagy valami hasonlón?
- Engem még nem kaptak rajta, nem is fognak, s valószínűleg a főszereplésemmel készült állatos pornót sem tesznek föl rólam semmilyen portálra. Egyelőre várom, hogy milyen fogást próbálnak találni rajtam. Egyébként meggyőződésem szerint az elődömmel, Kiss Róberttel kapcsolatos, hirtelen előkerült videó is a lejárató kampány részét képezi. Megrendelt dologra gyanakszom, ám azt még nem tudjuk, hogy pontosan kik állnak mögötte. A Kiss Róbert személye elleni akció tulajdonképpen a Magyar Nemzeti Gárda lejáratására irányult. Ez a mozgalom ugyanis nemrégen alakult, még arra sem volt ideje, hogy megerősödjön, s egyesek máris igyekeznek szétverni.
Hering József – Kuruc.info
Kapcsolódó: Kiengedték a Gárda-vezetőt, eljárás indul ellene (képek, videók)