Amint arról már írtunk, Orbán Viktor hétvégén Bécsbe utazott, ahol részt vett az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának hetvenedik évfordulóján tartott ünnepségen. Felszólalt a Stephansplatzon összegyűlt tömeg előtt is, akiket arra biztatott angolul, hogy harcoljanak a migráció ellen, és ne adják fel.
Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat! Mert a migráció rossz dolog – hangsúlyozta a Fidesz elnöke, hozzátéve, arról próbálják meggyőzni az embereket, hogy „nem lehet őket megállítani”.
Orbán Viktor rámutatott, hogy 16 évig Magyarország miniszterelnöke volt, és „megállította őket”. Azt állította, hogy a migránsok száma jelenleg is nulla, és meg lehet állítani őket, „csak csináljátok”.
(Index nyomán)