Kicsinyesnek nevezte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára a miniszterelnököt, miután Magyar Péter felmentette pozicíójából. Orbán Viktor korábbi sajtófőnöke a Fidesz szavazóit arra szólította fel, hogy ne szégyelljék magukat, és ne járjanak lehajtott fejjel.

Havasi Bertalan - akit a miniszterelnök szombaton mentett fel - az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásában egyebek mellett kitért arra, hogy a végkielégítése nem több tízmillió forint, hanem a családi adókedvezménnyel együtt az 1,3 millió forintos fizetésének hathavi összege.



A régifideszes Magyar Péter minden ráköltött középénzünket megérte, ahogy az újfideszes is meg fogja (fotó: Fuszek Gábor / Blikk)

Azt írta, nemcsak neki fogják ezt kifizetni, hanem a többi már "megalázott vagy megalázandó közszolgának is" az utolsó fillérig, ami jár. "És azt majd mi magunk eldöntjük, nem, nem Te, Peti, és nem is Te, Gergő (!), hogy mire fordítjuk, és ha jónak látjuk, beszámolunk róla a nyilvánosságnak" - írta, megjegyezve, "gondolom - velem együtt - legtöbben a családjuk megélhetésére". Havasi Bertalan felidézte, hogy Magyar Péter "fideszes miniszterfeleségként" állami állásokban havi milliókat és több tízmilliós végkielégítéseket kapott.

A korábbi helyettes államtitkár úgy fogalmazott: "Kicsinyes vagy és tájékozatlan. Alkalmatlan".

Havasi Bertalan azt is megjegyezte, a miniszterelnök elfelejtette a felmentése előtt módosíttatni a törvényt, ami a felmentett közszolgák juttatásait szabályozza.

Havasi Bertalan a Fidesz szavazóinak az írta: nem mindig kormányoztak jól, "szarul" kommunikáltak, egyesek közülük le is buktak és az igazságszolgáltatás elé kerültek, amit nagyon helyesnek nevezett.

Ugyanakkor a politikai közösségük 99,95 százaléka tisztességes, becsületes ember, rendesen és nagyon sokat dolgozott.

"Ne szégyelljétek. Ne járjatok lehajtott fejjel! Ti vagytok a nemzeti oldal! És tartsatok ki, szerveződjetek, álljatok ki magatokért, és biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb a Fidesz (párt és a Fidesz frakció) is összeszedi magát, és kiáll majd mellettetek.

Hajrá Fidesz, Hajrá Orbán Viktor! - zárt állásfoglalását Havasi Bertalan.

Szombaton délelőtt a miniszterelnök személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban, és az épület tetőteraszán összefutott Havasi Bertalannal, Orbán Viktor korábbi sajtófőnökével, a Miniszterelnöki Iroda helyettes államtitkárával, őt "korunk Bibó Istvánjának" nevezte, mondván "tartja a frontot".

A gatyámnál fogva kilógathatsz, nagyobb lenne a látvány - mondta a miniszterelnöknek Havasi Bertalan, amire azt a választ kapta Magyar Pétertől, hogy ezt nem tervezte, majd amikor a kormánytagok felmentési pénze került szóba, a miniszterelnök azt közölte, "találkozunk a bíróságon".

(MTI)

Alább a teljes Havasi-szöveg:

Magyar Péter idegei felmondták a szolgálatot.
Máris.
Pedig még el se kezdett kormányozni, leragadt a pojácáskodásnál.
Hát, az se megy már annyira jól.
Nem, Peti, nem voltam államtitkár. De most már Te is tudod, mert aláírtad a felmentésemet, és oda volt írva, remélem elolvastad legalább: helyettes államtitkár. Az, tudod, egy közigazgatási pozíció. Fog ez menni.
(Amúgy MK-miniszter helyett nyugodtan odaírhattad volna Ruffot is javaslattevőnek, mint Miniszterelnökséget vezető minisztert, mert így sokan félre fogják érteni, azt hiszik, Tóni kezdeményezte a felmentésemet, de értem én, hogy jogilag beolvadás van, persze. Csak akkor miért beszéltél a tetőn arról, hogy nincs is már Kabinetiroda. Ezek szerint mégis van? Na jó, hagylak, tudom, a kapkodás, meg az ideg...)
És nem, Peti, nem több tízmillióról van szó, hanem a családi adókedvezménnyel együtt 1,3 millió forintos fizetésem hat havi összegéről.
Amit, Öcsi, te az utolsó fillérig ki fogsz perkálni.
Mint ahogy ki fogod fizetni a többi általad már megalázott vagy még megalázandó közszolgának is az utolsó fillérig, ami jár.
És azt majd mi magunk eldöntjük, nem, nem Te, Peti, és nem is Te, Gergő (!), hogy mire fordítjuk, és ha jónak látjuk, beszámolunk róla a nyilvánosságnak. Gondolom – velem együtt – legtöbben a családjuk megélhetésére. Igen, kenyérre! Ezt érted, ugye, Peti, Te, aki fideszes miniszterfeleségként állami állásokban kaptad a havi milliókat meg a több tízmilliós végkielégítéseket. Ha tévednék, javíts ki, bár a te pénzed nem igazán érdekel.
Kicsinyes vagy és tájékozatlan. Alkalmatlan.
Nem véletlenül mondtam ma a tetőn neked kétszer is azt, hogy jó ügyvédet hozzál majd a bíróságra.
Ugyanis mivel kicsit túlszaladtál, tudom, az ideg..., elfelejtetted a felmentésem ELŐTT módosíttatni a törvényt, ami a felmentett közszolgák juttatásait szabályozza. Most már ne is fáradj vele, mert tudod, a visszaható hatály – rémlik még az egyetemről?
És még egy pár szó a mieinknek is.
Ne szarjunk már be!! Ettől?!
Nem mindig kormányoztunk jól. Szarul kommunikáltunk. Egyesek közülünk le is buktak, és az igazságszolgáltatás elé kerültek. Nagyon helyes!
De a politikai közösségünk 99,95 százaléka tisztességes, becsületes ember, rendesen és nagyon sokat dolgozott. Ne szégyelljétek. Ne járjatok lehajtott fejjel! Ti vagytok a nemzeti oldal!
És tartsatok ki, szerveződjetek, álljatok ki magatokért, és biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb a Fidesz (párt és a Fidesz frakció!) is összeszedi magát, és kiáll majd mellettetek.
Hajrá Fidesz, Hajrá Orbán Viktor!
(Hajrá = gyerünk, nyomjuk most már, ébresztő!)

Korábban írtuk: Magyar Péter idegenvezetői karrierje szombaton is folytatódott