Az Európai Bizottságnak az Európai Bíróság döntését tiszteletben tartva haladéktalanul nyilvánosságra kell hoznia azt, hogy milyen kommunikáció zajlott a brüsszeli testület elnöke, Ursula von der Leyen és Albert Bourla, a Pfizer vezérigazgatója között a koronavírus-oltóanyagok megrendelésekor - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Luxembourgban.
A minisztérium MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a tárcavezető az Európa Tanács külügyminiszteri értekezletét követő sajtótájékoztatóján arról számolt be a Pfizer-botrány ügyében született friss európai bírósági ítélet kapcsán, hogy Ursula von der Leyen, aki ahhoz az Európai Néppárthoz tartozik, amelynek magyarországi tagja a Tisza Párt, egy "hungarofób, súlyosan magyarellenes döntéseket hozó" politikus.
Ahogy a tiszásodás előtt Magyar Péter jó feleség, Ruszin-Szendi jó ukrán ügyn..., azazhogy vezérkari főnök volt, úgy von der Leyen is pragmatikus életösztönű négygyermekes édesanya, jó választás
Leszögezte, hogy ez a magyarázata annak, hogy az Európai Bizottság mintegy kényszeresen, állandóan Magyarországot vegzálja, különböző eljárásokat próbálva végigvinni hazánkkal szemben. "És ez az Ursula von der Leyen az, aki a magyar demokrácia állapotáról, az átláthatóságról, a törvények betartásáról rendre lesújtó véleményt fogalmaz meg. Az az Ursula von der Leyen, akiről kiderült, hogy mikor európai emberek millióinak élete forgott veszélyben, akkor nagyon gyanús módon, gazdaságilag és minden egyéb szempontból megkérdőjelezhető módon, sms-ekben akart Pfizer-oltóanyagot rendelni" - mondta.
"És ez az Ursula von der Leyen, aki eltitkolja az Európai Bizottság és a brüsszeli bürokrácia segítségével azt, hogy milyen kommunikáció zajlott közte és a Pfizer főnöke között a Covidtól az európai embereket megvédeni képes vakcinák megrendeléséről" - folytatta. "Na, azt hiszem, hogy innentől kezdve von der Leyen elnökasszony az utolsó, akitől bármilyen kritikát hajlandóak vagyunk elfogadni vagy megfontolni Magyarország belügyei kapcsán" - tette hozzá.
Szijjjártó Péter ezután határozottan felszólította Brüsszelt, hogy tartsák tiszteletben az Európai Bíróság döntését, és haladéktalanul hozzák nyilvánosságra azt, hogy milyen kommunikáció zajlott le az Európai Bizottság elnöke és a Pfizer főnöke között az oltások megrendelésénél. "Milyen pénzügyi témákról kommunikáltak? Miért annyit fizetett a bizottság, amennyit fizetett, s miért késtek a vakcinák Európában? Miért került a működésképtelenség szélére számos országban az egészségügyi ellátórendszer? Hogy lehet az, hogy Európa az utolsók között kullogott az oltások tekintetében?" - sorolta.
"Határozottan követeljük, hogy ezt a kommunikációt az Európai Bizottság elnöke és a Pfizer-főnök között haladéktalanul hozzák nyilvánosságra" - hangsúlyozta.
Korábban írtuk: Von der Leyen ellen döntött az Európai Törvényszék a Pfizergate-ügyben, ki kellene adni a vakcina-sms-eket