Matolcsy György vezetése alatt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapítványa közpénzből megvásárolt egy nagy történelmi hagyománnyal rendelkező műemléképületet a Budai Várnegyedben. Az egykori kincstárépületet a jegybankelnök fiának baráti cégével közpénzből felújíttatta, majd pár évvel később az épület is Matolcsy Ádám cégéhez került, amely bérleti díjat szed attól az alapítványtól, amelynek az eredetileg épült, írja a 444.

Az Úri utca 72. címen álló Hasslinger-Scossa-háznak hosszú múltja van: egyebek mellett itt őrizték a második világháború során az ország aranytartalékának egy részét, és az sem kizárt, hogy a Szent Koronát is. A 28 milliárd forint alaptőkével létrehozott Pallas Athéné Geopolitikai Alapítványhoz (PAGEO) azért került, mert a jegybank alapítványa kutató és oktatási központot akart kialakítani a várnegyedben. Erre a célra két ingatlant vásároltak:

A restaurálást Matolcsy Ádám barátjának, Somlai Bálintnak a cége, a Raw Development Kft. végezte, melynek neve közel hússzor szerepel abban az ÁSZ-jelentésben, amely alapján egy hónapja feljelentést tett a Számvevőszék az MNB-alapítványok gazdálkodása miatt. Az épület tulajdonjoga még kivitelezés közben, 2019-ben átkerült az MNB-alapítványok vagyonkezelő cégéhez, az Optimához. Az épület tulajdonlapjáról azonban kiderül, hogy 2021 szeptemberében ismét tulajdonosváltás történt, és ismeretlen összegért a jegybankelnök fiához, Matolcsy Ádámhoz köthető Skygreen Kft. magántulajdonába került a korábbi kincstárépület.

A PADME fenntarthatósági tudásközpontja eközben nem költözött ki: az épület a mai napig otthont ad nekik, mivel visszabérlik a korábban saját pénzén felújított ingatlant.

Az ÁSZ jelentése szerint 2023-ban átlagosan az üzemeltetéssel együtt havi 43 millió forintot fizettek. A 444 szerint emellett Matolcsy Ádám magáncége az Úri utca 72.-t hitelfedezetként is használta.