Botrányos viselkedése miatt indult vizsgálat a komáromi Széchenyi István Gazdasági és Informatikai Technikum egyik oktatója ellen. Már tavaly októberben 32 diák és 26 szülő aláírásával küldtek panaszbeadványt az intézmény fenntartójának, beszámolva az oktató trágár beszédstílusáról, pedagógushoz méltatlan, az érintettek szerint több esetben félelemkeltő viselkedésről, de az ügyben hónapokig nem történt semmi. Az iskola a Népszava cikke szerint csak azután fogott átfogó vizsgálatba, hogy Tóth Endre, a Momentum országgyűlési képviselője, oktatáspolitikusa felkarolta az ügyet.



Fotó: Mohos Márton /24

Az érintett komáromi szakképző ugyanaz az intézmény, amelynek igazgatóját tavaly októberben rajtakapták, amint egy diáklánnyal létesít szexuális kapcsolatot. Az igazgató lebukása után a tanári kar egy része állítólag megpróbálta eltussolni az ügyet. A volt igazgató ellen szexuális visszaélés gyanúja miatt indult nyomozás.

A panaszok középpontjában álló oktató nem hogy nem ítélte el az esetet, de egyenesen azt állította, hogy „konkrétan leszarja az ügyet”, illetőleg Tóth Endre bejegyzései szerint arról is beszélt, hogy „jól teszi, hogy bassza a kislányokat az igazgató”.

A botrány kapcsán a Facebookon is összeszólalkozott kommentelőkkel: egy esetben azt írta valakinek, hogy „szerinted téged ki nem szar le, nyulam-bulam?” Az üzenetekről képernyőfotók is készültek.

Az országos kompetenciamérés alatt az érintett oktató hangosan, trágár módon, más diákokat becsmérelve beszélt az osztályteremben, miközben a tanulók a tesztek kitöltésére próbáltak koncentrálni, áll a dokumentumban. Tóth Endre a Népszavának nyilatkozva elmondta, hogy amikor az egyik diák ezt szóvá tette, az oktató a panaszbeadványban leírtak szerint azt válaszolta, hogy megengedheti magának, hogy így beszéljen. A beadvány szerint fényképekkel igazolható, hogy az oktató a tanóra közben több esetben az asztalára támaszkodva aludt.

A Momentum politikusa szerint a panasszal élő szülőket és diákokat válaszra sem méltatta a fenntartó Tatabányai Szakképzési Centrum és a Nemzeti Pedagógus Kar, az oktató pedig továbbra is a komáromi technikumban taníthatott.

(24)