Magyarországon is a rendőrjárőrök felszerelésének része lesz a ruházatra rögzíthető testkamera, jelentette be még 2023 októberében az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK). Addigra már tesztelték ezeket az eszközöket, pozitív eredménnyel. A kamerák bevezetésétől főleg a rendőrökkel szembeni jogsértések dokumentálását várták, másodlagos funkciójuk lenne a jogsértő rendőri intézkedések visszaszorítása, a rendőri „vadhajtások lenyesegetése”.
A 2023-as bejelentés óta eltelt 15 hónap, a Telex pedig megkérdezte az ORFK-t, mi történt azóta, hogy haladtak a beszerzések, hány rendőrjárőr visel ilyen eszközt, és mikorra várható, hogy minden rendőrnél legyen testkamera.
Az ORFK Kommunikációs Szolgálata azt írta, hogy elsőként még 2018-ban tettek lépéseket 70 kamera beszerzésére, ezeket a kijelölt autópálya- és forgalomellenőrző alosztályok közterületen szolgálatot teljesítő közlekedésrendészeti állománya kapta.
2023 októberében 130 kamerát vásároltak, ezeket a határőrzésnél dolgozók, illetve a tömegrendezvényeket biztosító rendőrök kapták. Azt írták, hogy a rendészeti szakterület kezelésében 173 testkamera található, amelyből 143 üzemképes.
Ebből az látszik, hogy a 2023-as bejelentés óta a testkamerával járőröző rendőrök száma nemigen nőtt, ráadásul egyre kevesebb a működőképes kamera is.
Arra a kérdésre, hogy hány rendőrjárőr visel testkamerát, azt válaszolták, hogy az naponta változik, függ az adott szolgálat sajátosságaitól, és a szolgálatba lépő állomány napi feladataitól. Azt nem árulták el, céljuk-e, illetve mikorra várható, hogy minden járőrnél legyen testkamera.
A rendőrségi testkamerák egyértelműbbé tennék, mi is történt pontosan az olyan vitatott eseteknél, mint például amikor 2024 decemberében rendőri intézkedés közben meghalt egy 40 éves cigány a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei településen. A felvételek összevethetők lennének a közösségi médiában terjedőkkel, így a rendőröknek sem kellene közleményben kiállniuk kollégáik mellett, a rendőri intézkedés jogszerűségét bizonygatva.
Testkamerát használ, vagy fog használni a BKK-rendészet, megszűnt a csomagok fosztogatása a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, miután a rakodómunkásokat arra kötelezték, hogy viseljenek testkamerát, a BKK és a MÁV jegyellenőreinél, illetve a mentősöknél pedig már 2021-ben bevezették, emlékeztet a lap.