Kendernay János bejelentette: kilép az LMP-ből, döntésének okait pedig hosszú Facebook-bejegyzésben ismertette. A politikus többek közt azt írta, sokaknak tartozik válasszal.

Arról is beszámolt, hogy a tízéves tagság számára két öt-öt éves periódusról szólt, az első „egy hasznos építkezési és politikai potenciál kiteljesítésének lehetőségét magában foglaló periódust jelentett, leszámítva az éppen aktuális társelnök elődök konfliktusait és lelépésüket a pártpolitikai színpadról”. Kendernay bevallotta, hogy idealistaként és naivan érkezett ebbe a közösségbe.




– Miközben sokan voltunk zöldek a párton belül, be kellett látnom, a párt tagságának jelentős része se nem tartotta magát zöldnek, se nem akart azzá válni, képezni magát, felkészülni egyénileg és szervezetileg a kormányzás képességére, helyi és országos szinten. A tagok zömét ez nem is érdekelte igazán – fogalmazott. Hozázette: „elégséges volt számukra a partvonalon kívüli »jól megmondjuk« lehetősége, a kibicnek semmi sem drága alapon. Ezért sem alakulhatott ki az együttműködés kultúrája a párton belül, ahogy részben ezért sem tudott ez a párt igazából együttműködni senkivel sem”.

Az elmúlt öt évben viszont a politikus szerint a legjobb tagok távoztak a pártból, „de facto nincs tagsága, nincs politikája a pártnak, a közösség is teljesen eltűnt, a párt elveszítette teljesen a létjogosultságát”. A bejegyzést végül így zárta:

Tisztességes lenne az Országgyűlésből kivonulnia és visszaadni a mandátumokat, hiszen amúgy sem maguknak köszönhették az ott még látható egyéni képviselők. Utolsó percig lojális maradtam minden fenntartásom ellenére. Már nincs mihez. Csak a zöld politikához, amire szükség van és aminek a képviseletét újra kell építeni. Zöld-keresztényként ezért keresem társaimat a zöld spektrumban és azon túl is.

Az LMP-ből egyébként tavaly távozott Csárdi Antal, Schmuck Erzsébet és Keresztes László Lóránt is.

(24)