Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter adta át csütörtökön az eredetileg az 1950-es években épült és most felújított balatonhenyei kultúrházat. A beruházásra mintegy 250 millió forintot költöttek.
A miniszter az intézmény csütörtöki átadó ünnepségén az MTI szerint azt mondta: az épület korábban faluházként működött, és csak kisebb rendezvények befogadására volt alkalmas. Hozzátette: a beruházásnak köszönhetően nyaranta nívós produkciók részesei lehetnek az oda látogatók, az ott élők pedig egész évben használhatják. Megújult az épület színházterme, tetőszerkezete, fogadóteret alakítottak ki, az emeleten pedig két szoba kapott helyet, amelyeket turistaszállóként használnak. Szabadtéri színpad és játszótér is épült az épület szomszédságában.
Gulyás Gergely azt mondta, hogy további fejlesztések várhatók a településen, amely néhány éve azért került a hírekbe, mert Varga Judit és Magyar Péter ott épített magának nyaralót csokos támogatással. Az akkori igazságügyi miniszter és férje azonban nem tartotta be az állami pénz folyósításának alapfeltételét, és nem költöztek be a parasztház stílusában épült ingatlanba. A 10 milliós támogatást végül visszafizették. A nyaraló a válás után Varga Judit tulajdona lett, emellett hozzá került az egyik közös telkek is.
Magyar Péter 2019 szeptemberében jelöltette magát polgármesternek is, ám a választás előtt visszalépett. Magyar, aki akkoriban a Diákhitel Központ vezetője volt, azt állította, menet közben jött rá, hogy az összeférhetetlenségi szabályok miatt az állami cégnél betöltött pozíciójával nem fér össze a helyi politizálás.
Magyar a „programismertető fórumára” vendégként beharangozta régi barátját, Gulyás Gergelyt is vendégnek, ami egy ilyen kis településen ritka eseménynek számított volna. A 130 fős település lakosságának nagy része el is ment a fórumra, de kiderült, hogy a miniszter akkor mégsem tudott időt szakítani a látogatásra.
Magyar Vitézyvel egyeztetett
A Tisza Párt rövid közleményben értesítette a nyilvánosságot arról, hogy Magyar Péter pénteken informális egyeztetést folytatott Vitézy Dáviddal, aki az önkormányzati választáson az LMP és a Fidesz támogatásával indult a főpolgármesteri posztért.
A közlemény szerint Magyar és Vitézy egyetértettek abban, hogy Budapest működőképességének biztosítása kiemelt fontosságú, továbbá abban is, hogy az eddigi mutyik megszüntetésének elengedhetetlen feltétele a Fővárosi Önkormányzathoz tartozó összes cég vezetésének nyílt, transzparens pályázaton történő kiválasztása.
Magyar azt írta, „látszik, hogy a Fidesz és az óellenzék bizonyos erői a jelenlegi status quo fenntartásában érdekeltek. Mi a TISZA Pártnál – alapozva a június 9-i választói felhatalmazásra – egy sokkal takarékosabb, átláthatóbb és politikai kompromisszumokat is követelő közös munkában hiszünk.”
Magyar egy hete Karácsony Gergely újraválasztott budapesti főpolgármesterrel is tárgyalt. A régóta tervezett találkozó után is szűkszavú volt a Tisza Párt vezetője. A találkozóról egy Facebook-bejegyzésben számolt be, amelyben azt írta, a közeljövőben Tisza Párt nevében a többi fővárosi frakció vezetőjével is felveszi majd a kapcsolatot, és Karácsony Gergellyel még a nyáron folytatják az egyeztetést.
(24 nyomán)