Külföldön nemzetközi missziókban állomásozó magyar katonák hazavezénylését sürgette szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Novák Előd, a Mi Hazánk Mozgalom alelnöke. /Bővített hír./



Libanonban szolgáló honvédek (fényképek forrása: honvedelem.hu)

Az izraeli határon szolgáló honvédjeink hazahozatalát kezdeményezzük, ahogy Irakban és Csádban sem lenne keresnivalójuk a magyar katonáknak; inkább az automata fegyverekkel ostromlott déli határunknál kellene szolgálniuk - fogalmazott a politikus, hozzátéve, növeli az ország terrorfenyegetettségét, hogy a magyar honvédek idegen háborúkban vesznek részt.




Egy egész lövészszakaszt állomásoztat a magyar kormány Libanon és Izrael határán, ahol evakuálták is a lakosokat. Már rakétatalálat is érte a napokban az ENSZ békefenntartó erőinek főhadiszállását Dél-Libanonban, de ez nem a mi háborúnk! Ezért a honvédjeink hazahozatalát kezdeményeztem ma egy parlamenti indítványban, jelentette ki. Hozzátette:

A magyar kormány Afrikát a lehetőségek kontinensének nevezte, a kaszinókoncessziókon milliárdossá vált honvédelmi miniszter az elsivatagosodó Csádba ömlesztené a támogatásokat, többek közt orvosi missziók és mezőgazdasági fejlesztések formájában, melyekre szintén itthon volna szükség, hiszen pl. Matolcsy György nyilatkozata szerint a magyar élelmiszeripar a második legkevésbé versenyképes az EU-ban Bulgária után.

A terrorizmus minden formáját elutasítjuk, mélyen elítéljük a fegyvertelen civilek lemészárlását; ilyet a hosszú évtizedek óta tartó izraeli-palesztin konfliktus során mindkét fél részéről láthattunk sajnos - fogalmazott Novák Előd, jelezve, hogy a szembenállás rendezésére pártja az ENSZ által is szorgalmazott kétállami megoldást pártolja.

Arról beszélt, "a soha nem látott pusztulást hozó harmadik világháború felé tartunk", ezt pedig meg kell akadályozni.

A Mi Hazánk politikusa kijelentette, a szomszédunkban zajló háború miatt is fontos volna, hogy honvédjeink "ne a világ másik részén, hanem gyorsan mozgósíthatóan, hazánk biztonságát segítsék".

Magyarország számára a legnagyobb biztonsági kihívást 2014-2015 óta a soviniszta Ukrajna jelenti, amely az elmúlt évek során egyre inkább korlátozta a kárpátaljai magyar nemzetrész jogait. Elnyomták, megfélemlítették a magyar közösséget - fogalmazott a politikus, aki szerint "fennáll a veszély, hogy Ukrajna fennmaradása esetén a Nyugat által felfegyverzett ukrán haderő a kárpátaljai magyarságon és akár Magyarországon vesz elégtételt a háborús kudarc miatt".

A politikus annak a véleményének adott hangot: az is felettébb kérdéses, hogy ebben az esetben szövetségeseink a segítségünkre sietnének-e.

(MTI)

Kapcsolódó: A HM megerősítette: magyar katonák is szolgálnak a libanoni-izraeli határon