"Európai színvonalú, diszkriminációmentes igazságszolgáltatás" érdekében indítottak blogot szolidaritaszsanettel.blog.hu néven. Aláírásával bárki szolidaritását fejezheti ki E. Zsanettel.

Tavaly májusban az ügyészség felkérésére vitatott pszichológusi szakértői vélemény készült, amiben többek között ez állt: nem állítható abszolút élményszerűnek a lány beszámolója a megerőszakolásáról. Szakértők szerint ez azt is jelentheti, hogy nem erőszakolták meg, de azt is, hogy nem teljesen úgy, ahogy a lány előadta.

Racsmány Mihály pszichológus szerint: a traumát átélt embereknél inkább a nem élményszerű beszámolók a jellemzőek, pont ez hitelesíti az erőszakon átesett nő beszámolóját, hiszen ilyenkor eltávolítja magától az emlékeit.

Bagdy Emőke a lány jogi képviselőjének, Tuza Péternek a felkérésére készített új szakértői véleményt. A dokumentum szerzője hétféle vizsgálati módszert alkalmazott, a lány válaszai 96 százalékos azonosságot mutattak. A pszichológus szerint a lány által elmondott információk valósak, vagyis Zsanett szerinte igazat mondott. Szavaiban nem volt túlzás, szépítés, meseszövés.

A pszichológus szerint Zsanett minden kétséget kizáróan nemi erőszak áldozata, poszttraumás stresszben szenved, és szükség van pszichoterápiás kezelésére.

Hétfőn indult el a szolidaritaszsanettel.blog.hu.

"Európai színvonalú, diszkriminációmentes igazságszolgáltatást szeretnénk honfitársainknak! – írják szándékaikról a szerzők. – Ez a blog nem vitahelynek készül. Kérjük, hogy csak azok írjanak blogunkra, akik aláírják nyilatkozatunkat. Akik bármilyen más céllal jönnek, azok hozzászólását törölni fogjuk. Kérjük, aki csatlakozni kíván, írja le nevét, foglalkozását és a helységet, ahol él."

Kedd késő délelőttig huszonegy támogató bejegyzés érkezett, köztük Bagdy Emőkéé, aki – derül ki hozzászólásából – igazságügyi szakértői jogosítványát visszaadta az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnak, mivel "ilyen magyar (i)gazságügyet" nem akar szolgálni.

A bejegyzésben a pszichológus megismételte: poszttraumás stressz szindrómát nem lehet szimulálni.

Az aláírók között sajnos ott van Tamás Gáspár Miklós és Surján László európai parlamenti képviselő is.

Mint ismeretes, a rendőrök márciusban első fokon pénzbüntetést és megrovást kaptak, mivel elhagyták szolgálati helyüket. Az erőszak és a bűnsegédlet ügyében már korábban megszüntették az eljárást.

Zsanett a TV2-nek májusban azt nyilatkozta, hogy annyi megaláztatás érte, hogy ma már valószínűleg nem tenne feljelentést.

(Index)