Milliárdokat hagytak veszni az állami rezsitámogatásból a kormányzattal tárgyalni nem hajlandó, így működésképtelen, DK-s vezetésű önkormányzatok, ezért a kormányhivatalnál kezdeményezte feloszlatásukat a Mi Hazánk Mozgalom.
Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke, frakcióvezető-helyettese a kormányhivatal előtt tartott sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy a központi költségvetésből biztosított rezsitámogatásról szóló egyeztetésre el sem ment hat, többségében a DK által irányított kerület vezetője, így kerületenként 500 millió forintot "hagytak veszni" ezek a vezetők, míg minden más, tárgyalni hajlandó polgármester jelentős kompenzációt ért el.
A DK-s politikusok ráadásul egymásban sem bíznak, hátbaszúrástól tartanak, ezt mutatja, hogy közösen akartak tárgyalni a rezsitámogatásról a kormánybiztossal, mert bevallásuk szerint attól féltek, hogy kijátsszák őket egymás ellen - mondta Novák Előd.
Az ellenzéki politikus szánalmas magyarázkodásnak és pótcselekvésnek nevezte azt a kifogást, hogy ezen önkormányzatok perelni készülnek az Orbán-kormányt, mivel ennek semmi jogalapja nincs.
A Mi Hazánk alelnöke úgy fogalmazott, ezek a politikusok a közösség pénzéről lemondanak, de "az Amerikából érkező milliárdokat nem szégyellték elfogadni a közös kampány finanszírozására". Novák Előd szégyennek nevezte azt is, hogy a Fidesz helyi politikusai sem tettek semmit azért, hogy az állami rezsitámogatáshoz juttassák ezeket a kerületeket.
Szecsődi Patrik, a Mi Hazánk újbudai önkormányzati képviselője arról beszélt, hogy politikai harc áldozata lett Újbuda, mert a baloldali városvezetés - azzal, hogy részt sem vett az egyeztetéseken - fontosabbnak ítélte a pártpolitikát, mint a kerület lakóinak érdekeit.
(MTI nyomán)
Pénteki frissítés: Újpesten a polgármesternek üzentek a helyi mi hazánkosok
Facebook-oldalukon írják:
Villámcsődülettel hívtuk fel az újpestiek figyelmét Déri Tibor polgármester újabb felelőtlenségére. A napokban robbant ki a botrány, melynek lényege, hogy azok az önkormányzatok kaptak támogatást a megnövekedett rezsikiadásaikhoz, melyek vezetői elmentek a kormánymegbízottal történő egyeztetésre. A Mi Hazánk Mozgalom szerint elfogadhatatlan, hogy Újpest polgármestere ne jelenjen meg egy olyan megbeszélésen, melyen komoly összeghez juthat városunk. A tárgyalásokon volt olyan kerület, amelyik több mint 700 millió forinthoz jutott, de még a gazdag XIII. kerület is csaknem 400 milliót kapott. Újpest meg semmit. Azért, mert valaki a későbbiekben már nem akar polgármester lenni, mandátumának lejártáig kutya kötelessége dolgoznia. Ha nem ért rá elmenni, vagy derogált neki a feladat, nyugodtan átruházhatta volna a megjelenést dr. Trippon Norbert alpolgármesterre. Az meg csak szánalmas kifogás, hogy a DK-s polgármesterek külön akartak tárgyalni a támogatás elosztásáról. Állítólag Déri Tibor nem a DK szekerét tolja. Vagy mégis? Akkor viszont ideje lemondania a polgármesterségről, hiszen az újpestiek nem ezért választották meg.
Megmozdulásunk után szerettünk volna tárgyalni Déri Tiborral, azonban sem ő, sem alpolgármesterei nem tartózkodtak a Városházán.
Mi Hazánk Mozgalom Újpesti Szervezete
Pajor Tibor
elnök
Korábban írtuk: Eltaktikázták a DK-s vezetésű kerületek az állami rezsitámogatást