Elmarad Gyurcsány Ferenc jövő hétre tervezett izraeli útja. A kormányszóvivő indoklásában az MTI-nek elmondta: a május 14-iki kormányülésen napirenden szerepel az egészségbiztosítással kapcsolatos koncepció tervezete.
A miniszterelnöknek elsősorban az ország kormányzása a dolga és az eddigi szakmai egyeztetések után tudni lehet, hogy a szerdai kormányülésen napirendre kerül az egészségbiztosítás ügye - közölte Daróczi Dávid a távirati irodával.
Székely Tamás egészségügyi miniszter csütörtökön jelentette be, hogy a jelenleg érvényben lévő egészségbiztosítási törvény hatályon kívül helyezése várhatóan a parlament tavaszi ülésszakán megtörténik, új jogszabály valószínűleg ősszel lesz.
Daróczi Dávid az MTI-nek elmondta: az izraeli fél megértette a miniszterelnök döntését. (Bizonyára nem voltak kétségeik afelől, hogy a mostani jelentéstétel elhalasztása nem fogja befolyásolni a rá bízott feladatok elvégzését, különben is fontosabb az egészségünk zsidó kézbe juttatása, mint a rabbik egyhetes izzadtságának szagolása - a szerk.)
A kormányfő hivatalos izraeli látogatása az év második felében szerepel a tervek között, bepótolja majd akkor.
(MTI nyomán)
Kapcsolódó: Videók: csecsemőt gyilkolt Gázában Izrael - ma 60 éves a terrorállam