Április 3-án nem az országos listákra leadott szavazatok fogják eldönteni a parlamenti választás eredményét, hanem az, hogy mi lesz a 10-15 legfontosabb, billegő egyéni választókerületben – mondta Török Gábor az Inforádió kedd esti műsorában. Török szerint ezekben a választókerületekben akár néhány száz vagy néhány tíz szavazaton is múlhat egy-egy mandátum sorsa, azaz ilyen kis különbségeken múlhat majd, ki alakíthat kormányt, idézi a Telex.
A beszélgetés további megállapításai Töröktől:
- Egyelőre nagyon csendes a kampány, országos szinten a felek kivárásra játszanak. A Fidesz van elöl, és nézik az ellenzék, várják, hogy mikor indul be az ellenfél kampánya, nem akarnak túl korán indítani.
- A politikai táborok nagyon beálltak, egyelőre mindenki a saját szavazóihoz beszél, a választást eldöntő bizonytalanok még nem figyelnek a politikára. Az ő figyelmükért az utolsó hetekben indul be a verseny olyan témákkal, amelyek eljutnak a vacsoraasztalhoz.
- A Fidesz valójában saját magával fog megküzdeni, a kampányt az fogja eldönteni, hogy az emberek a fideszes kormányzás jó oldalát és eredményeit látják, vagy azt mondják, hogy jöjjön bárki, csak ne ők vezessék az országot.
- Az lenne a választás legnagyobb meglepetése, ha Gattyán György pártja 1 százaléknál többet szerezne. Az is meglepő lenne, ha országos listát tudnának állítani.
- A Mi Hazánk "jól rátalált az oltásellenességre", nekik több esélyük van 5 százalék közelébe jutni, mint a kutyapártnak.
Frissítés: konkrétan azt mondta, bejut szerinte a Mi Hazánk
Csak hát a telexes fiúk-lányok (és a kettő között lévők, természetesen - a világért sem szeretnénk homofób diszkrimináció bűntettét elkövetni) kissé szemérmetesen idéztek...
Török nem csak azt mondta, hogy a Mi Hazánk jól rátalált a nem csak a saját törzsbázisához szóló politikai témára (a kötelező oltás ellenzése - a szerk.), mellyel akár meglepetést is okozhat. Ezt is hozzátette:
Szerintem a Mi Hazánk jól fog szerepelni ezen a választáson, a kutyapárt helyzete kétségesebb, azt gondolom.
"A Mi Hazánk bejut, a kutyapárt inkább nem?" - hangzott a következő kérdés.
Ha a kettő között kellene valamilyen prognózist felállítani, akkor ezt mondanám, igen.
A szóban forgó rész 49:18-től kezdődik.
A teljes interjú itt nézhető meg:
Kapcsolódó: Felmérés: egyre nő a kötelező oltást elutasítók tábora