Elismerte a főpolgármester helyettese a Mi Hazánknak küldött válaszában, hogy politikai döntést hozva vonatták vissza a Farkasréti temető vezetőjének szokásos hozzájárulását a jubileumi Rongyos Gárda-megemlékezéshez, melyet a nyolc nemzeti szervezet a kitiltás ellenére is megtart a fővárosi intézmény főbejárata melletti közterületen, majd magánszemélyekként vonulunk be koszorút, virágot, mécsest elhelyezni a Rongyos Gárda-emlékműhöz, írják a szervezők.
A szocializmus évtizedeinek kulturális diktatúrájából ismert, politikai alapú tilt-tűr-támogat rendszerét valósítja meg Karácsony Gergely azzal, hogy az emlékezetpolitikai szabadságjogokat korlátozva kitiltották a hagyományos megemlékezést a Rongyos Gárdáról, melynek Sopront is köszönhetjük Trianon után.
Hiába próbálják meg Karácsony Gergelyék ide keverni, hogy a Tanácsköztársaság államterrorizmusának működtetésében részt vevő gyilkosokat hogyan büntették meg részben azok a személyek, akik később a Rongyos Gárda kötelékeiben harcoltak, mi a nyugat-magyarországi szabadságharc kirobbanásának 100. évfordulóján, augusztus 28-án kifejezetten a Sopronért és környékéért, hazánk területi integritásáért vívott hősies küzdelmekre emlékezünk.
Az ’56-os pesti srácokhoz hasonlóan nem a reguláris honvédség keretében, de idegen megszállás ellen a hazáért harcoló, 19 esztendős műegyetemistaként száz éve Sopronban hősi halált halt Vámossy Tibornak nincsenek leszármazottai, de a kezdeményezésünkre védetté, nemzeti örökséggé nyilvánított sírja fölötti emlékművet sikerült felújíttatnunk, a nemzeti hősökről való megemlékezésünk jogát pedig senki sem vonhatja meg, még Karácsony Gergely sem! - szögezi le Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke.
Íme a magyargyilkos zsidó kommunistákat megbüntető hőseinket elítélő főpolgármester-helyettesi levél:
Frissítés: koszorúelhelyezés magánszemélyként
Magánszemélyekként vonulunk be koszorút, virágot, mécsest elhelyezni a Rongyos Gárda-emlékműhöz, írják a szervezők, hozzátéve: a kialakult helyzetben végül maga Toroczkai László is felszólal.
Korábban írtuk: Kitiltották a hagyományos Rongyos Gárda-megemlékezést a főváros intézményéből
Nyolc nemzeti szervezet összefogásával lesz megemlékezés Budapesten a Sopront és környékét megmentő Rongyos Gárda 100. évfordulós jubileumán, a nyugat-magyarországi szabadságharc kirobbanásának 100. évfordulóján, augusztus 28-án.
A Farkasréti temetőben lévő emlékmű Vámossy Tibor rongyos gárdista sírja fölött található. Az emlékművet sok évi küzdelem után sikerült felújíttatni a Honvédelmi Minisztériummal Novák Előd országgyűlési képviselői kezdeményezésére, de a kormány végül gyáván lemondta a meghirdetett felavatást, így a Rongyos Gárda emlékének ápolása a magunkfajtákra vár.
A temetőben lévő emlékműhöz éveken át számos alkalommal szervezett méltóságteljes megemlékezést Novák Előd, és az intézmény vezetője most is írásos hozzájárulást adott előzetesen. Azonban felsőbb utasításra visszavonták azt: a Budapesti Temetkezési Intézet névtelen levelet küldött Novák Elődnek, melyben nem létező leszármazottakra hivatkozva idén kitiltották a hagyományos megemlékezést. Ezért a Mi Hazánk Mozgalom magyarázatot vár Karácsony Gergelytől, hogy az ő politikai utasítására vonta-e vissza az engedélyt a fővárosi önkormányzat intézménye, illetve kérjük a kitiltás feloldását. Ha a főpolgármester a tiltást fenntartja, akkor is megtartjuk megemlékezésünket: a főbejárat melletti közterületen (ahova bejelentésünket a rendőrség most tudomásul vette), majd magánszemélyként mehetnek át a megemlékezők koszorút, virágot, mécsest elhelyezni. A Rongyos Gárdát elhallgatják: kihagyják a tankönyvekből, film sem készül dicsőséges küzdelmeikről. De a nemzeti hősökről való megemlékezésünk jogát senki sem vonhatja meg!
Az ’56-os pesti srácokhoz hasonlóan az idegen megszállás ellen harcoló, 19 éves műegyetemistaként hősi halált halt Vámossy Tibornak nincsenek leszármazottai, amint az már évekkel korábban hírként is megjelent. Az oldalági, külföldön élő rokonoknak a Rongyos Gárdát szégyellő álláspontja is már évek óta ismert, MTI-hír is volt, a temető a hozzájárulását mindezek ismeretében adta meg a hagyományos rendezvényre, így szerveztük és hirdettük meg a jubileumi eseményt. Korábban az oldalági, távoli rokonoknak nem is volt annyira fontos, hogy rendezzék a sírhely megváltását, azt Novák Előd szorgalmazása nyomán nyilvánították védett sírrá, illetve országgyűlési képviselői kérdésére a honvédelmi miniszter is felvállalta egy levél erejéig magának a Rongyos Gárda emlékének az ápolását is,nemzeti hősnek nyilvánítva Vámossyt Tibort is.
A megemlékezés most a magunkfajtákra vár, hívunk minden hazafit! - áll a Mi Hazánk Mozgalom közleményében.