Jeruzsálem parknak nevezték el Budapest I. kerületében a Clark Ádám tér-Lánchíd utca-Friedrich Born rakpart által határolt területet.

A vasárnapi névadó ünnepségen Tarlós István főpolgármester azt mondta: Budapest talán legfontosabb jelképe, a Lánchíd közelsége szimbolikus jelentőségű, és a hely fontosságáról tanúskodik.



Tarlós István főpolgármester (b), Cipi Hotoveli izraeli külügyminiszter-helyettes (b2) és Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége (Mazsihisz) elnöke a Jeruzsálem park névadó ünnepségén a főváros I. kerületében, a Clark Ádám tér-Lánchíd utca-Friedrich Born rakpart közötti területen 2019. május 5-én (MTI/Szigetváry Zsolt)
Hozzátette: a „baráti közeledés gesztusa az is”, hogy a magyar főváros vezetése éppen Izrael fennállásának 70. évfordulóján, 2018-ban határozta el, hogy közteret nevez el „a zsidó állam ősi fővárosáról”.

Cipi Hotoveli izraeli külügyminiszter-helyettes a Jeruzsálem park létrejöttét mérföldkőnek nevezte a két ország kapcsolatában. Megjegyezte, hogy „ismét fontos lépést” tettek afelé, hogy „a magyar követség Jeruzsálembe költözzön”.

Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke kiemelte: a névadó ünnepség nemcsak a zsidó közösség tagjainak fontos, hiszen Jeruzsálem a zsidóság és a kereszténység bölcsője is (csak ez az utóbbi nem számított túl sokat a névadásban... - a szerk.).

(MTI)

Kapcsolódó:

- Vajon mikor lesz magyar államfőről elnevezett tér Izraelben?

- Egyre gyümölcsözőbb az együttműködés az izraeli követséggel: nem elég a Jeruzsálem park, Jichák Rabin park is lesz

- Antikommunista siker: visszavonták a Mandela park egyhangúan megszavazott elnevezését

- Így hazudik Sneider a még megmaradt tagságnak e kiszivárgott körlevelében

- Fehérgyűlölő Dél-Afrikát hagyott maga után a marxista Mandela, de a fővárosi közgyűlés parkot nevezne el róla