Az LMP nevében Hadházy Ákos és Szél Bernadett társelnökök és Ungár Péter elnökségi tag sajtótájékoztatón jelentették be, hogy leadták a szükséges aláírásokat: miután az MSZP mellett a Jobbik is úgy döntött, támogatja a Lex CEU alkotmánybírósági vizsgálatát, összejött a törvényben előírt parlamenti képviselők negyede, így a testület elé kerül az ügy.

A nagy kérdés az volt, hogy a Jobbik támogatja-e a javaslatot, mert a párt láthatóan megosztott a kérdésben - fogalmaz a 444 nevű zsidó blog. Támadnák a kormányt oktatás ügyében, ideológiai alapon viszont szemben állnak a CEU-val. Toroczkai László alelnök egyenesen sóval hintené be a Soros-egyetem helyét. Végül a javaslat támogatása mellett döntött a pártvezetés, és egységes kiállást ígértek.



Korábban úgy döntött az elnökség, hogy az egész frakció alá kell írja

A zsidó spekuláns pénzéből kitartott lap megszerezte az aláírási íveket, ezen viszont az látszik, hogy végül két jobbikos inkább mégsem adta nevét a tervezethez. Nem meglepő módon két olyan politikus neve hiányzik az ívről - Dúró Dóra és Hegedűs Lorántné - akik a párt radikálisabb szárnyához sorolhatóak.

Korábban írtuk: Az Alkotmánybíróság előtt a libsik CEU-simogató beadványa

Vissza kell verni a magyar oktatás ellen irányuló fideszes támadást - közölték az LMP politikusai pénteki sajtótájékoztatójukon, amelyet az Alkotmánybíróság épülete előtt tartottak azt megelőzően, hogy benyújtották beadványukat az úgynevezett lex CEU ellen.

Szél Bernadett társelnök sorsdöntőnek nevezte a beadványt, hiszen a jogszabály ellen jobb- és baloldali, valamint liberális választók egyaránt tiltakoztak, de hazai és külföldi kutatók, valamint jogtudósuk is kifejezték aggályaikat – mondta.

A kormány teljesen egyedül maradt, amikor el akart lehetetleníteni egy hazai egyetemet – tette hozzá, bírálva Áder János államfőt, aki szerinte mindezek ellenére “ahelyett, hogy államfő lett volna, sokkal inkább egy pártfeladatot teljesített” a jogszabály aláírásakor.

Kifejtette: tartalmi és formai okok miatt is alkotmányellenesnek ítélik a felsőoktatási törvény módosítását, a többi között azért, mert annak elfogadását nem előzte meg egyeztetés, mert lehetetlen feltételeket támaszt a CEU-val szemben vagy azért, mert egyetlen intézményre szabták.

Ungár Péter országos elnökségi tag a nemzet ügyének nevezte a CEU ügyét, mondván: a jogszabály szól a vidéki egyetemek és főiskolák ellehetetlenítéséről, a gimnáziumok felvételi keretszámainak csökkentéséről, vagyis az oktatás Fidesz általi korlátozásáról.

Hozzátette: mint a CEU egykori hallgatója, úgy látja, az intézmény rengeteget adott Magyarországnak, “mindannyiunk közös érdeke a megmentése”.

A tájékoztatón elhangzott: a beadványt szocialista, jobbikos és független parlamenti képviselők támogatták.

(MTI)

Kapcsolódó:

- Vona7: Ki mellé állt a Jobbik a CEU-törvény ügyében?

- A Jobbik a balliberális pártokkal együtt fordul az Alkotmánybírósághoz Soros egyetemének védelmében