Ugrás a cikkhez
Reklám

A Quaestor Invest Befektető, Vagyonkezelő és Pénzügyi Tanácsadó Kft. ügyvezetői székében Tarsolyné Rónaszéki Erikát is Orgován Béla tápiósági lakos követte, a változás március 9-től hatályos, amit a Cégbíróság március 24-én jegyzett be - derül ki az online Cégközlönyből. A társasághoz több Qaestor-ingatlanbefektetés tartozik, így többségi vagy kisebbségi tulajdonosa a Bérc Hotel Ingatlanhasznosító Kft.-nek, az ETO Élményközpont Kft.-nek, az ETO Park Kft.-nek, a Győri ETO FC Labdarúgó Kft.-nek, a Kenese Golf Project Kft.-nek, a Q Hotel Management Kft.-nek és a Tatai Diana Kft.-nek.

A Quaestor Invest Kft. tulajdonosi viszonyai azonban - a jelenleg elérhető online cégbírósági adatok szerint - nem változott, a vagyonkezelő minősített többségi tulajdonosa a cégcsoport központi vállalkozása, a Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt., míg kisebbségi tulajdonosa a vasárnap előzetes letartóztatásba helyezett egykori milliárdos Tarsoly Csaba.

A jelenleg NAV-adóvégrehajtás alatt álló Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. közvetlen irányító részvényese jelenleg egy Lichtensteinben bejegyzett társaság, az Insula Management Establishment. A Quaestor Pénzügyi Tanácsadó Zrt. éléről is távozott márciusban Tarsoly Csaba, a felesége Tarsolyné Rónaszéki Erika és az apja, Tarsoly Vince. Korábban a hvg.hu számolt be arról, hogy a március 16-án tartott közgyűlési jegyzőkönyv szerint megszűnt az igazgatóság, és Tarsolyék helyett a zrt. vezérigazgatója Orgován Béla lett. A tápiósági férfiről a helyiek azt mondják, élete nagy részében munkanélküli volt, középfokú végzettsége nincs, részt vett a közmunkaprogramban, ráadásul gyilkossági kísérlet miatt börtönben is volt.

A Quaestor-csoport fő tulajdonosaként Tarsoly Csaba pár nappal később az MTI-nek kiadott közleményében azt írta, hogy hibát követett el, amikor a reorganizációs tanácsadó javaslatát elfogadta az átmenetre szóló új tisztségviselő kinevezését. Így Tarsoly úgy döntött, hogy vezető tisztségeit visszaveszi annak érdekében, hogy ne merülhessen fel a gyanú bármilyen kár okozására. A cégvezető ennek érdekében intézkedett a szükséges közgyűlések és taggyűlések összehívásáról - írta az MTI. - Erre azonban nem kerülhetett sor, ugyanis három napos eljárás után, most vasárnap Tarsoly Csabát előzetes letartóztatásba helyezte a Budai Központi Kerületi Bíróság.

Tarsoly március 9-én jelentette be, hogy "a rendkívüli mértékben megnövekedett kötvényeladási igények miatt a kötvényeket kibocsátó Quaestor Financial Hrurira Kft. öncsődöt jelentett". A cég indoklása szerint "a Buda-Cash botrány olyan pánikot okozott az értékpapírpiacon, amely lehetetlenné tette a piac normális működését. (...) A kialakult pánik során ügyfeleink olyan mennyiségű kötvényt kívántak értékesíteni, amely meghaladja a Quaestor Csoport likvid pénzügyi eszközeit" - írta korábban az MTI.

A csődeljárás kezdeményezése azonban a mai napig nem jelent meg a Cégközlönyben, így hivatalosan az eljárás nem indult el. (A csődeljárás célja - fizetési haladékot, "csődvédelmet" biztosítva- a cég megmentése, a reorganizáció lenne, míg a felszámolás a jogutód nélküli megszüntetést jelentené.)

A Magyar Nemzeti Bank március 10-én felügyeleti biztost rendelt ki a Quaestor Értékpapír Zrt.-hez, amelynek tevékenységét felfüggesztette.

(Napi.hu nyomán)

Kapcsolódó:

- A Quaestor-koalíció milliárdokat menekített ki, miközben a kisemberek pénze odaveszett

- Elrendelték a Quaestor-vezér és két társának előzetes letartóztatását

- A parlamenti belépő Tarsoly Csaba szériatartozéka volt

- Elszámoltatás: a Quaestor-vezér személyi titkárának a legfőbb ügyész az apósjelöltje

- Szegény Tarsoly Csabának semmije sincsen, akkor annyit is ér?

- Orbánék sikálták el a Quaestor szocik által megalapozott ügyleteit - a "hívatlan vendég" szerepében Volner János

- Tarsoly visszavette a Quaestort a nála kisstílűbb bűnözőtől





Szólj hozzá!

Friss hírek az elmúlt 24 órából