Körömlakkot, fogkefét és parfümöt lopott a kamerafelvételek tanúsága szerint egy drogériából a "romagyilkosságok" bírói tanácsának egyik hölgy tagja – értesült a Bors.




Tavaly decemberben érték tetten a kollégái által nagyra becsült, kifejezetten jó képességű jogásznak tartott bírónőt az egyik Drogerie Markt üzletben. Az üzletlánc kamerafelvételeinek visszanézése alapján hamar kiderült, hogy ugyanott korábban már kétszer is eltulajdoníthatott különböző kisebb értékű árucikkeket a jogásznő. Az ellopott tárgyak - körömlakk, fogkefe, parfüm - értéke egyik alkalommal sem érte el az 50 ezer forintot.

- A Központi Nyomozó Főügyészség üzletszerűen elkövetett lopás vétsége miatt kezdett ismeretlen tettes ellen nyomozni – nyilatkozta a lapnak Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője. Hozzátette: az ügyben Polt Péter legfőbb ügyész a Budapest Környéki Törvényszék egyik bírája mentelmi jogának felfüggesztését kérte. Az üzletszerűséget az indokolja, hogy feltételezhetően nem egy, hanem több alkalommal történt lopás a drogériában. Az utolsó alkalommal tettenérés is történt.

A lopásokról készült felvételeket megkapták az ügyben eljáró ügyészek is, ezt azonban a szóvivő nem kívánta kommentálni. A tolvaj bírónő mentelmi jogának felfüggesztéséről maga Áder János köztársasági elnök mondja ki a végső szót. Addig, amíg mentelmi jog véd egy bírót, ki sem hallgathatják gyanúsítottként.

A gyanúba keveredett bírónő a "romagyilkosságokról" döntő elsőfokú bírói tanács egyik hölgytagja volt. A lopások hónapokkal az elsőfokú ítélet után történtek.




2013-ban egy kezdő bíró fizetése is 391 ezer forint volt, így nem lehet azt mondani, hogy a nő rászorult volna a lopásra.

A lap megkereste az ügyben a "romagyilkossági ügyek" elsőrendű vádlottjának, Kiss Árpádnak az ügyvédjét is. - Semmilyen módon nem kívánjuk felhasználni a lopási ügyet a védekezésünknél, és nyilatkozni sem szeretnék ezzel kapcsolatban - mondta Bérdi Zsolt ügyvéd.

Üzletszerűen elkövetett lopás vétségéért 2 év szabadságvesztés szabható ki. De egy bíró esetében azt is tartalmazhatja az ítélet, hogy soha nem gyakorolhatja többet a hivatását. Az érintett bírónőt - az ártatlanság vélelme miatt - nem függesztették fel a munkavégzés alól, de állítólag csak háttérmunkát végez addig, amíg le nem zárul az ügy, az ítélkezésben közvetlenül nem vehet részt.

(Bors nyomán)