Vasárnap megtartotta XVII. Országos Gyűlését a Magyar Igazság és Élet Társa, amit Csurka István februári halála óta egy ügyvivő elnökség vezetett. „A MIÉP tagjai radikális elveikből nem engedve és soraikat újrarendezve kívánnak indulni a 2014-es választásokon, hogy ismét a törvényhozásban képviselhessék a magyar nemzet érdekeit” – álmodozik a párt közleményében.

Budapesten, a tisztújító kongresszuson a küldöttek döntő többsége a MIÉP működésének folytatásáról hozott döntést, majd megszavazták a párt új elnökségének összetételét. A MIÉP eddigi elnökhelyettese, Kovács László főorvosi teendői miatt nem vállalta tovább a tisztségét, nem mellesleg a Fidesz színeiben önkormányzati képviselő Hódmezővásárhelyen (úgy indult a választásokon Fidesz logója alatt, hogy közben a MIÉP országos elnökhelyettese volt). A gyűlés örökös tiszteletbeli elnökké választotta a pártalapító Csurka Istvánt, aki haláláig látta el az elnöki teendőket.

A MIÉP új elnöke

Fenyvessy Zoltán 1949-ben született, diplomáját a Pécsi Jogtudományi Egyetemen szerezte, most egyéni ügyvédként dolgozik. Megalakulása óta tagja a MIÉP-nek, később alelnöke is lett. 1998–2002-ben a párt frakcióvezető-helyetteseként és az Országgyűlés mentelmi és alkotmányügyi bizottságának tagjaként dolgozott.

Parlamenti képviselőként követelte az off-shore cégekkel szembeni fellépést, bírálta a tűzoltók veszélyességi pótlékának megszüntetését, szorgalmazta a nyugdíjkorhatár csökkentését és az illegális bányák bezárását. A MIÉP XI. kerületi alapszervezetének elnökeként 2010-ig Újbuda önkormányzatának képviselője volt.

Fenyvessy, a piszkos pártpénzügyek társaláírója



Fenyvessy kerületi elnöksége alatt kezdtek politizálni a Jobbik későbbi vezetői
Fenyvessy a MIÉP utolsó mohikánja, a piszkos pártpénzügyek társaláírójaként kompromittálódott Csurka mellett. XI. kerületi szervezete az utolsók közt szűnt meg, a nemzeti radikális oldalon legendás, Bartók Béla (Horthy Miklós) út 96. szám alatti - országos pártközpontként is használt - irodája is a Jobbiké már.

Az újbudai MIÉP-szervezetben, Fenyvessy elnöksége alatt kezdte pártpolitikai szerepvállalását a '90-es évek második felében Kovács Dávid első Jobbik-elnök, Szabó Gábor Jobbik-pártigazgató és Novák Előd Jobbik-alelnök is, de formálisan ott volt tag Rozgonyi Ernő is, aki szintén a nemzeti ellenzék képviselője ma. Csurka utolsó éveinek legelvtelenebb megnyilvánulásaira Szőcs Zoltán könyvében jelent meg magyarázat, aki még az örökös pártelnök halála előtt hagyta ott munkaadóját.

(Index - Kuruc.info)

Kapcsolódó:

- Csurka színházat várt a Fidesztől a Jobbik mocskolásáért

- Csurka-mosdatás, hírhamisítás a Hír TV-n

- Meghalt Csurka István - halottról jót vagy semmit?

- Siklósi András: Csurka István kendőzetlen arcképe