A holokauszt cáfolása miatt Ausztriában börtönbe zárt David Irving brit történész turistalátványosságnak nevezte az auschwitzi náci koncentrációs tábort, miközben az Egyesült Államok éppen a héten terjesztett be javaslatot az ENSZ-ben, hogy a világszervezet ítélje el a holokausztdogmákat kétségbe vonókat.

Az ANSA olasz hírügynökség szerint a történész a Sky tg24-es olasz televízió "Controcorrente" (Ellenáramlat) című műsorában azt is kifejtette: „Auschwitzban nem voltak gázkamrák, legalábbis nincs rá olyan bizonyíték, amely kielégítene.” Szerinte a holokauszt fogalmát 1975-ben találták ki, hogy a zsidóság tragédiáját propagandacélokra kiaknázzák. Kétségtelen, hogy a nácik zsidók millióit gyilkolták meg, de nem Auschwitzban, hanem másutt. „Más táborokról meggyőzőbb bizonyítékok állnak rendelkezésre, mint Auschwitzról” – állította Irving.

Sok tekintetben „szkeptikus”, ugyanis a történészek – szerinte – félnek mélyebbre nyúló vizsgálatokat folytatni, mert börtönbe kerülhetnek.
Irvinget Ausztriában három évi börtönbüntetésre ítéltek "nemzeti szocialista" tevékenységért. Tavaly decemberben szabadult 13 hónapi fogság után, miután büntetése hátraklévő részének letöltését felfüggesztette a bíróság. Ausztriából kiutasították és hazatért Nagy-Britanniába.

Clemente Mastella olasz igazságügyi miniszternek azon kezdeményezésével kapcsolatban, hogy Olaszországban is büntessék a holokauszttal kapcsolatos vizsgálódásokat, Irving azt állította, hogy a miniszter „a római zsidó lobby áldozata”, az ő szavazataikat akarja ilyen módon megvásárolni. Irving nehezményezte, hogy a Mandatori olasz kiadó – a múlttal ellentétben – nem akarja már kiadni könyveit, szerinte azért, mert nyomás nehezedik rá. „Ellenségeim mindent elkövetnek, hogy tönkre tegyenek. De büszke vagyok rá, mert ez azt jelenti, hogy olyan ellenfélnek tartanak, akitől félnek” – mondta.

(MTI)