Nagy László rektorhelyettest kérdezte a Krónika. (Az úrnak egyébként annyi fogalma van a multikulturalitásról - hogy érdekérvényesítésről vagy gerincről ne is beszéljünk - , hogy az irodája ajtaján még a neve is elrománosítva áll, így Ladislau Nagyként tartatik számon.)

- Rektorhelyettes úr, hogyan vélekedik a BKB feliratozási akciójáról?
- Az ilyen típusú akciókat nem tartom jóra vezetőnek. Ezek csak konfliktust gerjesztenek, és elmérgesítik a viszonyt a román és a magyar oktatók között. Körülbelül másfél éve hivatalosan kérjük a magyar feliratozást. Igényünket továbbra is fenntartjuk, de nem ez a megoldás.

- Akkor hogyan lehet elérni, hogy az egyetem vezetése tartsa be a többnyelvű feliratozásra vonatkozó szenátusi határozatot?
- Ez akkor valósulhat meg, ha az egyetemen normális munkahangulat uralkodik, és nem a botránykeresők szabják meg a hangulatot.

- Arról értesültünk, hogy a rektor összehívta a dékánokat a magyar feliratozási akció megvitatására.
- Valóban volt egy dékáni gyűlés, amikor a rektor röviden ismertette a helyzetet, és felhatalmazást kért ahhoz, hogy törvényesen járjon el Hantz Péterékkel szemben. A többség megszavazta a javaslatát.

- Az Európai Parlamentben hirdeti multikulturális jellegét a BBTE. Önt nem hívták Brüsszelbe?
- Ezt az akciót az egyetem imázsosztálya szervezte, tudtam róla, de engem nem hívtak oda.

- Helyesli, hogy modellértékűként mutassák be a BBTE multikulturalitását?
- Helyeslem azt, hogy mind az országban, mind külföldön ismertté tegyük az egyetemünket. Ilyen vonatkozásban mindig jól jön a propaganda. Az azonban tény, hogy csakis a valóságot kell bemutatni. Nagyon remélem, hogy a brüsszeli kiállítás is valós képet mutat.

(Gazda Árpád, Krónika)