Először is úgy gondolom, egy embert elsősorban a tettei minősítenek, nem pedig valami róla kialakult szubjektív sejtések vagy személyes sérelmek.
Amit eddigi munkásságából ismerhetünk, az mindenképpen dicséretre érdemes. Fölhívta a közvélemény figyelmét országunk egy igen súlyos kérdésére. Mégpedig arra, hogy Magyarországon a lakosság egy elég jól behatárolható és egyre növekvő csoportja tartós munkanélküliségre rendezkedett be, és ezen helyzetükön nem is kívánnak változtatni. Amely folyamatot az állam segélyezési rendszere is tovább gerjeszt. Azóta szinte mindenki kifejtette véleményét az üggyel kapcsolatban, a médiában is a legfontosabb témák között szerepel.
És, ami még fontosabb, már számos megoldási javaslat is született, minden oldal(!) részéről. (A valódi tetteket és esetleges hatékonyságukat most hagyjuk!)
Az valószínű, hogy Szepessy Zsolt felépítette a maga jövőbeni politikai előremenetelét, és ennek megvalósulása érdekében mindent megtesz.
De kérdem én: Ez miért baj? Ha ezzel valóban a törvényhozási gépezet közelébe kerülne, ahol ugyanilyen megingathatatlanul folytatná tevékenységét...
Úgy érzi, kínos számára a Jobbik és a Magyar Gárda? Legyen úgy! Még itt, a Kurucinfón is több bírálat érte mindkét szervezetet. A magam részéről én teljes szélességgel mellettük vagyok. De ha valaki más utat szeretne bejárni, tegye!
Az egypártrendszer már megszűnt.
A lényeg a cél! Az eszköz másodlagos.
Szepessy Zsolt nagyon népszerű, és valóban kár lenne vele összekülönbözni. Aki egyébként nem határolódott el senkitől, “csak” fenyegetésképpen fölvetette ezt az eshetőséget is.
Még valami: ha a Jobbik szerint ez nem politikai rendezvény, mely pusztán Kossuth Lajos születésének 206. évfordulójának megünnepléséről szól, akkor tavaly (a 205-en) is megrendezték a koszorúzást?
Az én részemről egy valami adhat okot a Szepessy Zsolttal szembeni kételkedésnek, mégpedig, hogy valóban igen jó a sajtója.
Márpedig a radikális, a hatalommal is bátran szembeszálló emberekre ez nem jellemző.
Mint kiderült, Magyarországon, Szepessyt megelőzve, már több településen is bejáratott gyakorlat a “monoki példa”. Sőt, néhol még szigorúbb is annál.
Miért éppen Monok és Szepessy Zsolt lett a “médiatényező”?
De ráérünk akkor ítélkezni, ha valóban okot szolgáltatna erre.
Addig is: hajrá, Szepessy Zsolt! Hajrá Jobbik! Hajrá Magyar Gárda!
Üdvözlettel: *********